Як виглядає малахіт? Прикраси з малахіту


Опубликованно 13.08.2018 02:10

Як виглядає малахіт? Прикраси з малахіту

Вам відомий крихкий виробний камінь малахіт? Кажуть, він виконує бажання свого власника. Він приваблює багатьох майстрів для створення художніх цінностей. Цей мінерал відмінно підходить для виготовлення ювелірних і декоративних виробів. Адже він є самим красивим каменем серед мінералів всіх відтінків зеленого кольору. До того ж, він ще і візерунчастий. Його відтінки розливаються чудовим природним орнаментом, нагадуючи неповторний мереживний візерунок. Що ж, пропонуємо вам зануритися в історію відкриття каменю, дізнатися, як виглядає малахіт і якими чудодійними властивостями володіє.

Історичні відомості про камені

Натуральний малахіт - це мінерал, який є водним карбонатом міді. У ньому поєднується практичне використання і природна краса. Ще в епоху неоліту, античні часи його використовували як мідної руди. В ті часи мідь могли здобувати тільки з малахіту. Освоєння цього металу стало початком нового періоду в історії - енеоліту. Люди навчилися виплавляти з міді голки, прикраси, наконечники для списів і стріл. Людина, яка має багато міді, видобутої з малахіту, займав високий статус у суспільстві.

Стародавні єгиптяни і жителі Ізраїлю активно відкривали все нові і нові родовища. Єгиптянки розтирали малахіт в порошок, додавали туди жир і отримували тіні для підводки очей. Цей чудовий самоцвіт послужив активного освоєння ремесел, поширенню землеробства, тваринництва. В Єгипті названий камінь був пов'язаний з ім'ям богині Хатор. Вона вважалася покровителькою жіночої краси і родючості.

Чому ж виникла така цікава назва - "малахіт"? Перша версія - від слова "мальва", тому що зовнішній вигляд каменю в розрізі дуже нагадує листок цієї квітки. Інша версія - від давньогрецького слова malakos, що має значення "м'який".

Як виглядає малахіт?

Незвичайною красою камінь наділили мідь і геологічні процеси в природі. Цей мінерал наростає хаотично. В ньому постійно чергуються темні і світлі шари. Оптичні властивості кожного каменю різні, і в розрізі можна спостерігати дивовижні розлучення всіх відтінків зеленого.

Малахіт - це цінний виробний матеріал. Вам цікаво знати, як виглядає малахіт. Його кристали утворюються у вигляді тонких голочок, які не ростуть по одному, а цілими сім'ями. Рости вони починають від центру і перетворюються в променисті кулі, які називаються сфероліти. Вони з часом наростають один на одного і утворюють зростки у вигляді грон. Їх зростання залежить від різних мідних розчинів, тому кожен шар мінералу має свій колір. Якість визначається тим, як виглядає малахіт: Бірюзового кольору. У нього тверда структура, тому він цінується майстрами. З оксамитовим і флісовим ефектом. Відрізняється великою зернистістю і важко піддається обробці. "Кудрявистый" мінерал. Візерунки-розводи цього каменю нагадують колишуться на вітрі березову листя. Колір малахіту

У цього мінералу багато схожості з бірюзою, у нього немає одного чистого кольору. Колір малахіту - один з найкрасивіших зелених тонів. Один відтінок зеленого змінюється іншим. Іноді ці переходи більш чіткі, а іноді менш помітні. Подивіться на фото малахіту, і ви побачите, як блакитно-зелений колір змінюється на яскраво-зеленим, потім переходить в пляшковий. а потім і в темно-зелений, майже чорний.

Якщо зріз малахіту відполірувати, то його візерунками можна просто милуватися. Там можна побачити своєрідні кільця, хвилі, переплетення смужок. Високою цінністю користуються зразки з візерунком із тонких концентричних кілець. Їх ще називають "павиним оком". Весь ефект малахіту в його неповторних смужках всіх відтінків зеленого кольору. Залежно від узору малахіт буває: петельчатим; стрічковим; кокардовым; струистым.

Опис фізичних і хімічних властивостей

З чого ж складається поширений мінерал - малахіт? 57 % цього каменю займає гідрокарбонат міді. Інша частина припадає на оксиди кальцію, фосфору і кремнію. Також до його складу входить оксид вуглецю і вода.

Мінерал відрізняється непрозорим матовим, бархатистим або шовковистим блиском. Кристал може розщеплюватися, після чого утворюються сферокристаллы. Якщо нагрівати посудину з малахітом, то з нього виділяється водяна пара і вуглекислий газ, а залишиться тільки оксид міді чорного кольору. Малахіт також добре розчиняється в кислотах.

Основні поклади малахіту в різних країнах

Мінерал пускають для виготовлення не тільки прикрас, виробів, але і на оздоблювальні роботи. У Росії найбільше цього самоцвіту видобувають в Уральських горах. Там багато вже відкритих, а також ще незвіданих родовищ. А в світі найбільший обсяг видобутку припадає на Конго. Багато покладів малахіту знайдено також в Північній Америці, Англії, Мексиці, Намібії та Казахстані.

У Росії обробкою малахіту почали займатися ще в XVII столітті. Тоді на Гумишевском копальні були знайдені величезні малахітові моноліти. З тих пір мінерал стали використовувати для прикраси дорогих палацових інтер'єрів.

У XIX столітті росіяни стали привозити з Уралу десятки тонн малахіту. Хто був в Державному ермітажі, то бачив знаменитий Малахітовий зал, для оздоблення якого пішло 2 тонни зеленого мінералу. Катерининський зал Великого Кремлевкого Палацу також оформлений цим самоцветом. Вівтар Исаакивского собору прикрашають дивовижні за розміром (10 м у висоту) і красі малахітові колони.

Чудодійні здібності каменю

Ще з сивої давнини наші предки знали про лікувальні і магічні здібності малахіту. Камінь допомагає позбутися від шкірних захворювань, а також хвороб суглобів і кісток. Якщо носити малахітовий браслет, то він сприяє хорошому диханню, робить напади астми менш гострими, покращує гостроту зору, знімає зубний біль.

Його використовують для зниження тиску, полегшення судом, підвищення настрою, лікування артриту, переломів, епілепсії. Він в змозі зняти запаморочення і прояви заколисування. Мінерал корисний для підшлункової і щитовидної залози. Тривале носіння прикрас з малахітом знижує ризик захворювання онкологією, підвищує імунітет, позитивно впливає на нервову систему. Зелений камінь ще називають "каменем-акушером" або жіночим каменем, полегшує болі під час менструації і перед пологами.

Досить широко використовуються магічні властивості мінералу. З його допомогою в Стародавній Русі намагалися зрозуміти мову всього живого навколо. Сьогодні езотерики стверджують, що малахітовий браслет, перстень чи намисто здатні відкрити серце для великої любові. Вони допомагають людині досягти душевної рівноваги та гармонійного стану.

Важливо знати і кому підходить камінь малахіт. Його, насамперед, потрібно носити людям, які відчувають себе самотніми. Цей талісман відмінно живить внутрішньою енергією і духовними силами. Найбільше користі можна отримати від каменя, якщо відправити його міддю.

Кому варто вибрати малахіт?

Творчі люди дуже часто вдаються до допомоги малахіту. Він допомагає привернути увагу до свого власника. Кажуть, що камінь приносить щастя в родину, тому його варто носити молодим парам. Щоб бути бажаною для чоловіка, жінці також радять надіти перстень чи намисто з малахітом.

Кращі якості зможуть проявити власники самоцвіти зі знаком Зодіаку Терези. Саме їм малахіт обіцяє здоров'я і спокій. Сміливо можуть носити прикраси з малахітом Тельці і Леви. Тельцям він допоможе в сім'ї та кар'єрі, а Левам - у виконанні бажань. Не варто надягати прикраси із зеленим каменем Скорпіонам, Ракам і Дівам.

Прикраси з чудесного малахіту

Багато хто з нас в дитинстві читали казки Бажова про господиню Мідної гори, де йдеться про малахітової скриньки. Цей камінь також підходить для виготовлення ваз, чаш, облицювальних пластин для дорогих інтер'єрів. Їм викладають меблі. Ювелірами використовуються найкрасивіші ограновування малахіту. Для ювелірних прикрас застосовуються спеціальні вставки - кабошони. Сьогодні в ювелірних майстернях роблять з малахіту намиста, кільця, підвіски, сережки, хрести, кольє. Багато сувенірні крамнички в різних точках світу пропонують малахітові вироби. Автор: Чорноус Троянда 9 Серпня, 2018



Категория: Мода