Розлучення з іноземцем: порядок оформлення, документи, правові аспекти та тонкощі


Опубликованно 12.08.2018 17:05

Розлучення з іноземцем: порядок оформлення, документи, правові аспекти та тонкощі

Шлюб з іноземцем, що здається спочатку щасливою казкою, іноді обертається розлученням. Причиною тому можуть стати різні погляди на сімейні відносини, побудова побуту, взаємини, менталітет тощо. Однак оформити розлучення з іноземцем буває дуже непросто. Як ініціювати шлюборозлучний процес?

Розставання колишніх коханих - це завжди стрес, а коли в процес втручається Сімейний кодекс, то кількість неприємних сюрпризів і проблем збільшується в рази. Ідеальний варіант – розлучитися за взаємною згодою. У цьому випадку розлучення з іноземцем оформляється в Загсі. У всіх інших випадках потрібно буде звертатися в судові органи. На початку процесу необхідно скласти позовну заяву, зібрати пакет необхідних документів та подати їх на розгляд.

Обов'язкові документи для розлучення з іноземцем: Заяву про розірвання шлюбу. Посвідчення особи обох подружжя. Документ про громадянство. Висновок про реєстрацію шлюбу. Квитанція про сплату державного мита.

Якщо розлучення оформляється через суд, то позовну заяву потрібно подавати за місцем реєстрації відповідача. Ця умова є обов'язковою і строго контролюється законом. Допускається оформлення розлучення з іноземцем на території Російської Федерації без його особистої присутності. Розлучення з громадянином іншої країни на території РФ

В залежності від обставин, шлюбний союз з іноземцем може бути розірваний наступними способами: У відділенні Рагсу. Через суд. У російському представництві іншої держави.

Розлучення між громадянином РФ і підданим іншої держави найпростіше оформити на території Росії. У цьому випадку рішення приймається за правилами російського законодавства.

У разі якщо між Росією і тим державою, громадянином якої є друга сторона шлюбного союзу, укладена міжнародна угода, тоді справа буде розглядатися в рамках наявного документа і за директивами, передбачених у ньому.

Крім того, слід знати, що розлучення з іноземцем, оформлений за російським законодавством, може бути невизнаним у деяких країнах. Щоб уникнути цієї проблеми, краще проводити шлюборозлучний процес там, де створювалася сім'я. Тоді всі вимоги будуть дотримані, а рішення дійсні.

Величезне значення має наявність дітей. Так, якщо сім'я складається з трьох осіб і більше, то розлучення з іноземцем в Росії, і тим більше в іншій державі значно ускладнюється. Розлучення через ЗАГС

Це найбільш простий метод, з процесуальної точки зору. Але скористатися ним можуть тільки подружжя, у яких немає дітей, вони обоє проживають на території РФ і не мають один до одного претензій з приводу поділу спільно нажитого майна.

У цьому випадку колишні кохані просто подають заяву на розірвання шлюбних уз та інші документи у відділення Рагсу за місцем проживання. Після цього їх безпосередню участь не вимагається. Через місяць потрібно з'явитися в ЗАГС і отримати на руки готове свідоцтво про розлучення. Оформлення розлучення в Загсі без чоловіка

Якщо оформляється в Росії розлучення з іноземцем, а присутній при цьому він не може, то процедура все одно буде проведена. Але щоб це сталося, необхідно дотримуватися умова – заява, що подається у відділення Рагсу, повинна бути написана іноземцем від руки, переведено на російську і завірено нотаріально. Якщо все зроблено правильно, то розлучення буде оформлений через 30 днів.

Особливості розлучення через суд

Коли подружня пара не може домовитися і оформити все через ЗАГС, то одному з них потрібно буде подати позов до суду. Шлюбний союз з громадянином іншої держави так розривається у таких випадках: При незгоді однієї із сторін. Якщо є неповнолітні діти. Подружжя не може самостійно поділити майно. При потребі стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей.

Розірвання шлюбу на території РФ з людиною, які не мають російського громадянства, супроводжується низкою нюансів. Якщо вони не будуть дотримані, то процес не почнеться. Найважливішою умовою є те, що позовну заяву на розлучення іноземцю подати можна тільки за місцем реєстрації відповідача. У разі, коли він не проживає за колишньою адресою, в документі зазначається, що місцезнаходження чоловіка невідомо.

Для дотримання прав іноземця необхідно повідомити його про те, що поданий судовий позов і готується розгляд. На швидке розлучення сподіватися не варто, оскільки на пошук і сповіщення відповідача йде багато часу.

Подану заяву і документи суд почне розглядати тільки після того, як будуть отримані докази про інформування відповідача. Іноземний громадянин повинен сповістити, що ознайомився з позовом і не має претензій до розгляду.

Значно спростить процедуру завірений у нотаріуса повідомлення від відповідача зі згодою на розлучення з проханням оформити всі без його особистої участі. У разі необхідності, він може направити замість себе офіційного адепта, який має право на законних підставах брати участь у процесі та представляти інтереси іноземного особи.

Після закінчення шлюборозлучного процесу, колишньому чоловікові має бути надано рішення суду для передачі його в уповноважені органи та узаконення на території своєї країни. Ця умова є обов'язковою, його порушення буде означати, що шлюб повністю не розірвано. Іноземець не зможе повторно одружитися. Порядок розлучення в суді

Шлюборозлучний процес в судовій інстанції не є особливо складним, якщо іноземець знаходиться на території РФ. В цій ситуація процедура складається з декількох кроків: Подача позовної заяви за місцем проживання відповідача або якщо розлучення з іноземцем дитина проживає з заявником, то за місцем його проживання. Явка у встановлений час на судове засідання або оформлення клопотання на розгляд позову без присутності позивача. Очікування закінчення призначеного судом строку на примирення сторін (якщо воно було дано). Отримання судового рішення про розірвання шлюбних уз. Надання документа в ЗАГС для оформлення свідоцтва.

Судове засідання проводиться в межах прийнятих термінів у тому випадку, якщо відповідачу була надана копія позову та його повідомили про дату розгляду.

Неявка до суду не є причиною для перенесення або скасування процесу, і навіть у тому випадку, якщо відповідач не висловив своєї позиції, суд прийме заочне рішення.

Іноземець не згоден на розлучення

Судовий розгляд за позовом про розірвання шлюбу з іноземцем може бути проведено без його присутності та письмової згоди. Російське законодавство допускає розлучення з іноземцем без його присутності, але за умови, що правові аспекти були дотримані. До них відносяться: Повідомлення дружина про подання позову в суд. Інформування про місце і час судового засідання.

Іншими словами, всі права відсутньої сторони повинні бути дотримані в повній мірі.

Справу про розлучення розглядається згідно зі статтями № 21 та 22 Сімейного кодексу. Якщо від відповідача надійде клопотання про надання подружжю строку для примирення, то, найімовірніше, він буде призначений. У разі подальших змін шлюб буде розірвано, це відсутність чоловіка ніяк не вплине. Розлучення в представництві або дипломатичному представництві

Якщо при оформленні розлучення з іноземцем виїзд чоловіка на територію Росії неможливий, але є потреба в розірванні шлюбу за законодавством РФ, то він має право звернутися з заявою в консульство тієї країни, де проживає.

При проведенні процедури розлучення через представництво діє той же порядок, що й при зверненні в ЗАГС в Росії. Процес може бути ініційований тільки в тому випадку, якщо обидві сторони не проти розлучення, у них немає неповнолітніх дітей і майнових спорів. Законність розлучення в Росії та інших країнах

У відповідності зі статтею № 160 Сімейного кодексу, розлучення з іноземцем у РФ регламентується російським законодавством. Особливість процедури полягає в тому, що рішення суду і саме свідоцтво про розірвання шлюбу дійсні лише на території нашої країни. Якщо колишній чоловік проживає за кордоном, то на нього дія цього документа не поширюється. Тому дуже важливо довести процедуру до кінця і визнати законність розриву відносин в іншій країні. Що для цього потрібно зробити? Звернутися в дипломатичне представництво або консульство. Передати документ про розлучення уповноважений орган тієї країни.

Правда, зробити це можливо лише в тому випадку, якщо країни співпрацюють між собою в питанні легалізації судових документів. Якщо міжнародної угоди з Російською Федерацією не підписана, то необхідно в країні перебування іноземця подати позов в місцеві судові органи. Але в цьому випадку виникає ряд труднощів: По-перше, необхідно володіти відповідними знаннями для правильного складання заяви. По-друге, потрібно знати, куди саме його відправляти. І в третіх, з чинним законодавством тієї країни слід ознайомитися заздалегідь.

Тому без кваліфікованої допомоги юриста в цьому питанні не обійтися. При виборі фахівця віддавайте перевагу тим, у чиїй практиці вже були справи подібного роду.

Якщо є діти

Розлучення з іноземцем в Росії при наявності дітей у 90 % випадків закінчується тим, що діти залишаються з матір'ю. Такі наші закони, проте, у багатьох інших країнах відношення до питання батьківське піклування сильно відрізняється від нашого. Піддані Європи, США, а також мусульмани прагнуть забрати дітей до себе на батьківщину.

Підставами для такого роду прагнень є закони тих країн, на території яких укладався шлюб і були народжені діти. У жінки на законних підставах можуть відібрати дітей у наступних випадках: Чоловік є мусульманином. За шаріатом, нащадки при розірванні шлюбу залишаються з батьком. Шлюб був укладений в іншій країні, і діти є офіційними резидентами іншої держави.

У таких випадках розумніше всього прилетіти разом з дітьми в Росію і подати заяву на розлучення з іноземцем на батьківщині. Але навіть якщо шлюборозлучний процес пройде на користь матері, радіти рано, не забувайте, що процедура вважається дійсною тільки після того, як її визнають законною в тій країні, де проживає чоловік.

Також у цьому випадку під питанням залишаться аліменти, поділ майна, якщо воно знаходиться за кордоном. Як розірвати шлюб за кордоном?

В деяких зарубіжних країнах розлучення з іноземцем здійснюється набагато складніше. Наприклад, в Італії шлюборозлучний процес триває близько року, а в деяких випадках ще довше. Підстави для ініціації процесу розлучення там можуть бути наступні: Неможливість виконання подружнього обов'язку. Взяття під варту. Загроза здоров'ю і життю одного з членів сім'ї. Злодійство.

У Данії розійтися можна виключно у спеціалізованому шлюборозлучному установі. При відсутності претензій у сторін процедура здійснюється в найкоротші терміни.

У Німеччині суддя не винесе позитивного рішення про розлучення в тому випадку, якщо подружжя прийняли рішення розлучитися остаточно.

У Франції офіційно розлучитися можна, тільки якщо колишні кохані отримають на це дозвіл. Подати заяву подружжя можуть як разом, так і хтось один з них. Підстав для розірвання шлюбу може бути тільки два: Докази про вину перед другою половинкою. Роздільне проживання.

Крім того, подати заяву у Франції дозволяється тільки через півроку після того як шлюб був офіційно зареєстрований. Після прийому документів парі дається три місяці випробувального терміну, і після цього їх починають розглядати. Якщо нащадки не схвалюють розлучення батьків, то суддя ніколи не дасть дозволу на нього, оскільки вважається, що права дітей будуть ущемлені при руйнуванні сім'ї.

В незалежності від того, за кого ви збираєтеся заміж, пам'ятайте, що це дуже відповідальний крок, який надає не тільки права, але і обов'язки. Перед тим як офіційно оформляти відносини добре подумайте, особливо коли мова йде про шлюб з іноземцем. Висновок

Якщо чоловік іноземець, розлучення оформляється за загальними правилами, які застосовуються до громадян РФ. Якщо чоловік перебуває за межами Російської держави і з якихось причин не може повернутися сюди і розлучитися, то у другої сторони виникають деякі складнощі. Але навіть всі супутні труднощі не є приводом для того, щоб відмовлятися від задуманого.

Без допомоги чоловіка-іноземця процедура може бути проведена тільки через судові органи. Якщо ж чоловік готовий до співпраці, то все можна вирішити набагато швидше. Автор: Oksana Tarasova 10 Серпня, 2018



Категория: Отношения