Балкарська весілля. Особливості і звичаї


Опубликованно 11.08.2018 08:45

Балкарська весілля. Особливості і звичаї

У нашій статті ми розповімо про балкарскую весілля, про те, чим вона цікава. Будуть розглянуті традиції і обряди цього свята. Раніше питання про шлюб вирішувалося старшинами і родичами. Тільки з дев'ятнадцятого століття ініціатива зазвичай почала виходити від нареченого. Далі в будинок нареченої посилали сватів (шанованих людей похилого віку вибирали). Після вже відправляли до молодої когось із довірених нареченого. Він розмовляв з нареченою, дізнавався у неї, чи згодна вона на шлюб. Безумовно, що майбутня наречена повинна була підкоритися волі своїх рідних.

Викуп за наречену

Після нареченим вносилася частину викупу батькам нареченої. Калим можна було давати речами, худобою або ж грішми. Частину викупу відразу ж записувалася на дружину, якщо раптом з вини майбутнього чоловіка відбудеться розлучення. Що відбувалося з нареченою?

Її одягали в біле плаття, яке вважалося символом молодості і краси. Далі дівчину (якщо вона з його села) вели в будинок нареченого жінки. В придане їй давали коня, кинджал, пояс і рушницю. Все це підносило тесть зятеві. Перед тим як йти за молодою, всіх учасників балкарської весілля, пригощали, а батьків обсипали подарунками. Після джигіта посилали за нареченою. Дівчина перебувала в оточенні подруг в кімнаті. Джигіт повинен був торкнутися її рукава. Подруги намагалися не дати йому це зробити.

Цікавий обряд з чашею

Є маса розважальних обрядів в балкарської весіллі. Наприклад, обряд «чаша нареченого». Що це за звичай? Друзів нареченого родичі нареченої підносили величезну чашу, місткістю близько відра. Вона була вщерть наповнена брагою. Той, хто прийняв цей подарунок, повинен надпити з чаші, не проливши ні крапельки. Зазначимо, що батьки зовні змащували чашу маслом. В'їзд у двір нареченого

Далі святкування балкарської весілля тривало в будинку нареченого. На шляху прямування молодь для майбутнього чоловіка влаштовувала загородження, вимагала викуп. У двір нареченого в'їжджали голосно – під постріли рушниць і веселі крики. Наречену, приховану покривалом, заносили в кімнату молодих. Доступ до цього приміщення був тільки у родичів майбутнього чоловіка. За вхід вони вже внести певну плату.

Балкарська весілля тривала цілодобово, протягом семи днів, з малими перервами для сну. В ході її виконувався відомий звичай - «введення нареченої в великий будинок». Вона повинна була увійти з правої ноги, обов'язково наступивши на лежачу шкуру козла.

Далі невістці свекруха змащувала губи маслом з медом. Це символізувало бажання двох жінок жити дружно. В день введення в будинок обличчя молодої показували всім присутнім жінкам. Близький друг чоловіка повинен був відкрити її обличчя, скинувши покривало кинджалом.

У період балкарської весілля наречений знаходиться в родині родича або друга, де і проходить гуляння. Коли наречена вже введена в будинок, проходив наступний обряд - «повернення нареченого». Через кілька днів молода дружина могла вже прибирати в будинку і давати їжу худобі. При цьому зять проходив перевірку (лагодив що-небудь, рубав дрова та інше) в будинку батьків дружини. Висновок

Тепер ви знаєте, що являє собою балкарська весілля, звичаї відомі ми розглянули в статті. Сподіваємося, що інформація була вам корисна і цікава. Автор: Кіра Ифеевская 10 Серпня, 2018



Категория: Отношения