Як відповісти на комплімент чоловікові: можливі варіанти відповідей, поради психологів
Опубликованно 06.08.2018 04:00
Як відповісти на комплімент чоловікові, не знаючи, наскільки щирі його слова? Деякі віртуозно маніпулюють увагою, інші - говорять від душі, але проявляють дивовижну незручність. Але в будь-якому випадку, неприпустимо, щоб ситуація після виголошення компліменту придбала негативний характер. Як реагувати на компліменти
Будь-якій дівчині або жінці при нормальної самооцінки не складає труднощів відповісти на комплімент чоловікові. Як вести себе після похвали - тут все індивідуально: приймати критику будь-якого роду з піднятою головою, лагідною усмішкою, іронією, чи з задоволенням.
Позитивний вплив компліменту в тому, що дівчина відчуває власну привабливість і випромінює все більше чарівності, магнетизму. У підсумку залишається тільки звикнути до численним захопленням, які звучать все частіше.
Якщо інша людина впевнений у наявності тих або інших якостей у співрозмовниці, в кінці кінців так думати - його право. І до цього потрібно ставитися легко.
Перед тим як відповісти на комплімент чоловікові, який щирий, для початку необхідно повірити у сказане, прийняти ці слова, застосувати до себе. Потім - просто дозволити собі бути собою.
Як відповісти на комплімент чоловікові, який не знайомий? Не слід вдаватися в багатослівність або відразу ж проявляти підвищений інтерес. Досить відповісти коротко: "дякую", "мені дуже приємно". Якщо комплімент походить від добре знайомого чоловіка, цілком припустимо відповідь з гумором: "все для тебе", "рада подобатися".
Якщо комплімент бентежить, можна відповідати з урахуванням своїх емоцій, визнаючи хвилювання. Посмішка необхідна. Самооцінка
Низька самооцінка вселяє почуття провини, відчуття, немов приймає комплімент обманює інших. Завищена думка про себе породжує враження, що це лише дещиця з того, чим могли захопитися, або навіть образу. Якщо присутні подібні емоції, варто зайнятися коригуванням самооцінки.
Людина має право радіти, коли він сам або його дії подобаються іншим. Якщо комплімент зроблено від душі, залишається його з такою ж щирістю прийняти, і нічого поганого в цьому немає.
Якщо люди підкреслюють ті сторони, які співрозмовника важливі, це додатковий привід для нього бачити себе в позитивному світлі, а також сповнитися натхнення на самовдосконалення.
З точки зору психології, існує принцип "дзеркальності": людина, яка не допускає по відношенню до себе хороших оцінок, з малою ймовірністю схильний виражати їх іншим людям. Тому прийняття захоплення є певним показником здатності дарувати її оточуючим.
Відсутність реакції на висловлені зауваження залишає куди більш неприємне враження, ніж будь-яка реакція. Неприпустимі реакції
Ціль компліменту - порадувати, розташувати до себе. Крім особистого ставлення до нього, існує поведінку певного роду, яке виглядає некоректно.
Як неприпустимо відповідати на комплімент: Заперечення. Це принизить шанувальника в замішання. Виходить, що дівчина такою не є. А йому нічого не залишається на вибір, як повірити, або повторно переконувати її в тому, що сказано. З невинного флірту виростає спір або створюється дурна ситуація. Виправдання. Чоловік може засумніватися в адекватності жінки, а також почне задаватися питанням, чи варто взагалі розвивати спілкування на користь зближення з нею. Приміром, він похвалив сукню, а у відповідь почув, що це її випадковий вибір, і їй все одно, яке враження вона справляє. Байдужість. Чоловік, можливо, готувався до того, щоб вимовити ці слова, не зважувався, а реакції не послідувало. Наступного разу може просто не бути. Зневага. Гордість дам змушує підозрювати оточуючих лестощів. У такому випадку у чоловіків зникає всяке бажання виявляти до неї знаки уваги. Перебільшена радість. Бурхлива реакція наводить на думку про те, що дівчина виношувала деякі очікування і тепер задоволена почутим. Чоловік повинен відчути себе їй чимось зобов'язаним. Якщо існує вільне виявлення захоплення, то чому за цим має слідувати розвиток спілкування? Комплімент у відповідь. Такий прояв буде здаватися неприродним, якщо відбувається в наступний момент. Співрозмовники, до того ж, можуть відчути скутість. Комплімент в бесіді і по листуванню
Як відповісти, коли чоловік робить комплімент? Незалежно від теми розмови, слід мати на увазі, що кожному чоловікові будуть приємні згадки про його достоїнства. Такі сфери можна торкнутися, наче ненароком, у відповідних повідомленнях.
Приємні теми для чоловіків: Особисті якості: чоловікові приємно дізнатися від інших, який він розумний, веселий, добрий, лагідний. А щоб ці прикметники прозвучали найбільш природно, потрібно помітити як можна більше точних деталей, аргументів, чому це саме так. Сфера діяльності та самореалізації: якщо у нього відповідальна, нелегка, корисна, надихаюча робота - варто сказати йому про це. Те ж стосується і результатів його хобі. Інтимна сфера: почути від жінки, що чоловік виправдав її очікування - вище всякої похвали. Це не тільки приємно чути, але й надихає його на нові подвиги. Підкреслюючи успіхи чоловіка в спорті, обов'язково слід зробити наголос на його силі волі, якостях характеру, завдяки яким він домігся результатів.
Що відповісти чоловікові на комплімент, приклади: стандартний варіант: "спасибі, дуже мило з вашого боку"; похвалити галантність, такт, виховання, ввічливість, спостережливість співрозмовника; завести невимушену бесіду у відповідь; у будь-якій бесіді можна побічно підкреслити статус чоловіка, нехай і в жартівливій формі, що неодмінно викличе в ньому позитивні емоції: "кажеш, як і належить бізнесменам", "людям з твоїми можливостями це краще вдається"; відповідаючи на комплімент на адресу своєї зовнішності, можна помітити, що приємні слова чоловіка покращують настрій, знімають втому.
Як відповісти чоловікові на комплімент СМС: відповідаючи на комплімент, можна згадати в додачу позитивні ситуації з минулого, які змусили думати про нього добре, тощо; розповісти йому про те, як відреагували на його авторитет, поведінка інші, навіть якщо це буде перебільшенням в деякій мірі; відзначаючи його тонке почуття гумору, СМС можна помітити, що давно не доводилося так сильно сміятися; надіслати подяку у віршах.
Як відповісти чоловікові на комплімент з гумором: "... і все це марно, якщо не буде поруч таких яскравих чоловіків, як ти"; "але твого вміння (таланту в тому-те) мені не досягти"; "а ще я на машинці вишивати вмію"; візьмеш мене своєю секретаркою - я й не таке зможу"; "головне - смачно варити макарони, а решта додасться".
Як відповісти на комплімент чоловікові, який подобається: розбавити емоційну реакцію невербальними жестами: обіймами, поцілунками, жартівливим рукостисканням; якщо комплімент зробив надихає вплив, сказати, що слова партнера подібні цілющого бальзаму; за бажанням, можна пообіцяти партнеру те, що його порадує. Ознаки нещирою похвали
Якщо чоловік допускає висловлювання на адресу жінки, яка принижує його самого, або створюється враження, що це велика полегкість з його боку - така похвала насторожує.
Зазвичай людей не цікавить, що відчувають ті, хто стоїть на сходинку нижче. Тому надмірно утішний комплімент може спровокувати стійке відраза. А через деякий час може відкритися справжня мета того компліменту.
"Неспростовний" комплімент, який вселяє потреба "відповідати" або викликає роздратування. І тільки позитивні слова, висловлені на рівних, заслуговують щирої реакції. Приховані компліменти
Не кожен чоловік готовий бути прямолінійним і впевненим у собі настільки, щоб зустріти відповідну реакцію. Тому схвалення або висока оцінка з його боку може мати вигляд випадково заданого питання, зауваження, які асоціюються з приємними враженнями для жінки.
Прихований комплімент може мати вигляд природної реакції в розмові. На початку відносин це цілком доречно, враховуючи тимчасову незручність. І тоді зручно використовувати тонку гру.
Вміння розпізнати обережне намір людини розташувати до себе скоротить шлях досягнення гармонії. Але зауваження хлопця про яскравої зовнішності дівчини в такій формі, як "вона привертає загальну увагу", може викликати у неї обурення, якщо буде невірно зрозуміли.
Перед тим як відповісти на комплімент чоловікові за листуванням, не обов'язково спеціально "формулювати відповідь на похвалу, адже можна і ненавмисно "розуміти" його привабливість і інші достоїнства в ході бесіди. Помилки жінок
Не хвалити чоловіків - було б неправильно. Але деякі не почувають заходи, в той час як надмірне захоплення втрачає свою цінність. Багато втішних слів надає протилежну дію: людина втрачає мотивацію, закривається.
Не варто вживати банальні, всім приїлися фрази, а замість цього необхідно подумати, чого по-справжньому заслуговує людина, і "винести" ці слова зсередини. Якщо відома особистість викликає захоплення своєю зовнішністю, черговий захоплення навряд чи сильно її здивує. Але інші зазначені переваги, що стосується характеру або вчинків - обов'язково знайдуть в душі відгук. Коли похвала до речі
Мозок чоловіка ефективніше сприймає чіткі "конструкції" з слів, а не "розмиті" натяки. Тому для компліментів цілком підійдуть конкретні зауваження.
Розмірковуючи про те, як красиво відповісти на комплімент чоловікові, не зайвим буде відзначити для себе, коли саме він буде до речі.
Приклади ситуацій, коли приємні слова принесуть користь: у партнера депресія, сильна втома; у нього виникла невпевненість у своїх здібностях; існує необхідність простимулювати в ній ініціативу; похвала з метою встановлення довірчого контакту. Звідки беруться некоректні реакції
Причини неправильних реакцій лежать глибоко всередині. Можливо, причиною стали давно забуті травми минулого, і немає сенсу проектувати хворобливі відчуття на нових знайомих, які з'являються в житті.
Якщо ж людина абсолютно не здатний приймати компліменти в свою адресу, йому варто замислитись і пошукати причину в собі. Якщо існує впевненість, що людиною неможливо захоплюватися, передумови можуть сягати корінням у дитинство, коли ставлення до себе було сформовано за допомогою батьків.
Бажання захиститися від маніпуляцій може вселяти підозрілість до кожної людини, произнесшему добрі слова. Але це неправильно: така установка, що світ сповнений зла, руйнівна сама по собі, незалежно від того, що відбувається.
Переконаність у тому, що не буває безкоштовних і корисних речей, невірна. Якщо чиїсь слова змушують відчувати себе зобов'язаним, це може вказувати на те, що в житті багато що еквівалентно матеріальній вартості: слід дозволити більше простору душевних проявів. Є й такі речі, за які неможливо заплатити.
Жінці слід і самій робити частіше компліменти іншим людям, і тоді вони ще більше будуть приходити в її життя. Автор: Nika 21 Липня 2018
Категория: Отношения