Як почистити золоті прикраси: огляд ефективних методів і засобів, поради


Опубликованно 31.07.2018 03:25

Як почистити золоті прикраси: огляд ефективних методів і засобів, поради

Жінки носять золоті і срібні прикраси протягом багатьох років, і ні разу за всі роки не чистять їх. Але якщо зовні порівняти їх прикраси з новими, то відмінності помітні неозброєним оком. Особливо шкода, коли свій благородний вигляд втрачає золото. Тому питання: «Як почистити золоті прикраси?» зараз стоїть дуже гостро. У статті докладно розглянемо кілька найбільш простих і популярних способів чищення цього дорогоцінного металу.

Чому золотим прикрасам потрібна чистка?

Чисто золотих виробів і прикрас вищої проби немає у продажу, тому що вони дуже м'які і їх можна стиснути руками. Щоб зробити золото твердим, потрібно зробити сплав з додаванням срібла, міді та інших металів. Це допомагає зробити його більш жорстким і міцним, але при цьому метал стає схильним до старіння, з часом стає тьмяним, на поверхні утворюється плівка окису.

Це одна з головних причин забруднення золота, але є й інші: Шкірне сало, яке постійно виділяється нашими сальними залозами. Міський смог, пил. Різні креми і декоративна косметика.

У зв'язку з вищевикладеним, виникає питання: «Як почистити золоті прикраси в домашніх умовах, щоб їх вік не був помітний?». Розглянемо кілька простих способів. Мильна вода

Існує два способи чищення золота за допомогою мильної води: У теплій воді потрібно розчинити кілька крапель гелю для посуду або мила. В отриману мильну воду потрібно занурити золотий виріб і почекати 2-3 години, поки бруд розм'якне. Потім за допомогою старої зубної щітки потрібно ретельно очистити кожен виріб. Після процедури прикраса слід промити під проточною водою і витерти. При другому способі потрібно помістити виріб в мильну воду і прокип'ятити протягом 2-3 хвилин. Потім золото необхідно почистити м'якою щіткою так само, як і в попередньому способі.

Обидва перерахованих вище методу, ніж почистити золоті прикраси в домашніх умовах, користуються популярністю.

Вода з содою

Кип'ятіння у воді з содою – це ще один економний, але ефективний метод чищення золота. Налийте води в ємність, помістіть туди виріб із золота і нагрійте воду. Потім додайте туди соду з розрахунку одна столова ложка на склянку води і кип'ятіть протягом декількох хвилин. Після цього прикраса потрібно дістати, очистити вручну щіткою, промити водою і висушити.

Багато радять натирати виріб безпосередньо содою з оцтом, але це дуже жорсткий метод, який може пошкодити прикраса. З-за соди на поверхні залишаються подряпини, і чим вище проба, тим вище ризик пошкодження металу.

Оцет також краще виключити з процедури чищення. Золото з високою пробою оцту не боїться, а от сплав металів може постраждати. Крім того, ні в якому разі не використовуйте кислоти для чищення прикрас з камінням. Деяких мінералів може завдати шкоди навіть просто випаровування кислот. Як почистити камені в золотих прикрасах розглянемо нижче. Солодкий розчин

У склянці з водою потрібно розчинити одну столову ложку цукру і повністю занурити в нього золотий виріб. Потім залиште прикраси в цій солодкій воді приблизно на 3-4 години для досягнення максимального результату. Цукор зробить метал більш блискучим. Після чищення ретельно промийте золото, щоб воно не було липким.

Сильні забруднення таким способом прибрати не вийде, але от позбутися від жиру і пилу вийде відмінно. Дуже важливо те, що цей спосіб безпечний для золотих виробів і дуже простий у виконанні. Адже коли постає питання про те, як почистити золоті прикраси будинку, простота і ефективність – основні критерії. Зубна паста

У складі будь-якої зубної пасти містяться речовини з абразивними властивостями, а значить, ними можна з легкістю почистити метал. Перевагою такого методу є те, що пошкодити золото не вийде, адже у складі пасти є спінюють речовини, які успішно пом'якшують жорстке вплив абразиву.

Золоту прикрасу потрібно покрити пастою чистити щіткою, як і зуби. Тільки щітка повинна бути м'якою. Тривалість такої чистки залежить від того, якого розміру ваше прикраса, і наскільки ретельно ви хочете його вичистити.

Сік цибулі

Багато господинь замислюються над тим, чим можна почистити золоті прикраси, але навіть не здогадуються, що в цьому може допомогти звичайний лук.

Розріжте невелику цибулину і свіжим зрізом добре натріть ваше золоту прикрасу. Таким чином, ви механічно чистіть виріб, але в той же час сік цибулі впливає на метал. Залиште прикраса на кілька годин, щоб цибульний сік добре подіяв. Закінчити процедуру потрібно так само, як і всі попередні: промити виріб і висушити його. Перекис і нашатирний спирт

Перекис водню і нашатирний спирт – це вірні помічники в питанні, як почистити золоті і срібні прикраси. Якщо на вашому прикрасі немає ніяких вставок, які можуть бути чутливі до хімічних речовин, то цей метод чудово вам допоможе.

Для приготування складу налийте води в скляну або емальовану ємність, додайте три чайні ложки нашатирного спирту і дві столові ложки перекису водню, а також кілька крапель рідкого мила.

Залиште ваші золоті прикраси в цьому розчині на кілька годин, і ви побачите, що вони будуть блищати як нові. Цей метод допоможе позбутися навіть від самих сильних забруднень, усуне плівку окису. Варто зазначити, що такий спосіб підійде для чищення золотих виробів без каменів. Як почистити золоті прикраси з діамантами і камінням, розглянемо трохи нижче.

Чищення прикрас з камінням

Прикраси з каменями вимагають особливої обережності. Деякі з них, наприклад, бірюза і малахіт, схильні до агресивної дії абразивів, тому порошок, сіль і соду при чищенні таких прикрас використовувати не можна. Що стосується топазу, рубіна та граната, то ці дорогоцінні камені дуже чутливі до дії високих температур, тому гарячою водою їх мити не можна. А перли, янтар і корал дуже не люблять різні кислоти, тому чищення таких виробів краще не проводити самостійно, а довірити професіоналам.

Якщо ви все-таки хочете дізнатися, як почистити золоті прикраси з камінням, то використовуйте наступні методи: Спирт. Досить просто змочити ватку в будь-якому розчині, що містить спирт (спиртовий лосьйон, міцний алкоголь) і протерти прикраса, щоб позбутися від жирного нальоту. Бензин. Змочіть в ньому непотрібну зубну щітку і потріть золотий виріб. Тонкі ворсинки щітки чудово підійдуть для чищення важкодоступних місць.

Чистка білого золота

Як почистити золоті прикраси з білого золота – також популярний питання, яким задаються багато господинь. Відмінність цього металу полягає в тому, що в сплав додається нікель, срібло або паладій, щоб надати виробу світлий відтінок. Зверху такі прикраси часто покриваються родієм, який надає білий блиск.

Жорсткі методи для чищення такого металу не підійдуть, краще скористатися наступними: Спирт і перекис. Необхідно змішати ці рідини в співвідношенні 1 до 2, помістити золотий виріб в отриману рідину на 30 хвилин, а потім прополоскати і висушити його. Цукор. Необхідно розчинити дві столові ложки цукру у склянці води. В отриманому розчині треба замочити прикраса приблизно на 12 годин. Така чистка поверне колишній блиск вашим золотим виробам. Чистка матового золота

Полірувальні матеріали для чищення такого виду золота використовувати не можна, адже воно і так робиться матовим завдяки особливому методу полірування. На такому золоті можна просто видалити видимий наліт. Для цього замочіть виріб у розчині аміаку (25%) на кілька годин, а потім просто промийте і висушіть прикраса.

Позолочені вироби

Отже, ми розглянули варіанти, як почистити золоті прикраси. Тепер детальніше зупинимося на позолочених виробах. Такі прикраси лише зверху покривають тонким шаром золота – позолотою. При цьому їх обклеюють шаром фольги. Тому жорсткі методи (абразиви) для їх чищення використовувати не можна, адже при частому впливі шар позолоти просто зітреться.

Такі вироби досить протирати ваткою, змоченою в спирті або пиві. Також для чищення підійде оцет. Просто замочіть виріб у ньому на кілька хвилин, а потім промийте і висушіть його. Поради, щоб золото не темніло

Отже, ми розглянули найпопулярніші методи чищення золотих виробів. Є кілька порад, щоб золото як можна довше зберігав свій первісний вигляд: Зберігати золоті вироби необхідно подалі від променів сонця, краще всього в спеціальній скриньці. Знімати прикраси перед тим, як починати прибирання, йти в сауну або лазню. Якщо золоті вироби піддаються впливу вологи, то обов'язково насухо витирайте їх. При можливості проводите чистку золота щомісяця. Перекладайте за допомогою легкої фланелі, щоб вони не дряпали один одного.

Дотримуйтесь цих нескладних рекомендацій, і ваші прикраси будуть радувати вас своїм виглядом протягом багатьох років.

Висновок

Пам'ятайте, що всі ювелірні вироби потребують постійного догляду. Тільки тоді вони будуть виглядати як нові. Всі види золота потрібно чистити різними способами, щоб не пошкодити чутливий метал і дорогоцінні камені. Щоб облагородити каміння, їх просочують маслами, тоді подряпини і механічні пошкодження не так помітні.

Якщо ви не впевнені у своїх силах і боїтеся чистити золоті прикраси в домашніх умовах, можете скористатися ультразвукової чищенням. Але і такий метод підходить не всім прикрас, наприклад, смарагдів. Цей дорогоцінний камінь також просочують маслом, щоб додати блиск. Що стосується бірюзи, нефриту і перлів, то надати первісний вигляд таким камінню можна тільки за допомогою фарбування.

Щоб уникнути незручних і непередбачених казусів з чисткою золотих прикрас, краще довірити цю процедуру професіоналам, адже тільки вони знають всі тонкощі чищення золота і дорогоцінних каменів. Тоді ви можете бути впевнені на 100% позитивному результаті. Автор: Єлизавета Михайлова 24 Липня, 2018



Категория: Мода