Хто такий пансексуал? Особливості орієнтації


Опубликованно 30.10.2017 11:00

Хто такий пансексуал? Особливості орієнтації

Наш навколишній світ настільки стрімко розвивається і рухається вперед, що, здається, ми не встигаємо за ним і живемо навздогін. Так, відносно недавно була визначена чітка кваліфікація сексуальної орієнтації: гетеросексуали, гомосексуалісти, бісексуали... Проте все частіше ми чуємо ще одне нове розмежування – пансексуал. Хто такий пансексуал? У чому особливість і суттєві відмінності?

Хто такий пансексуал?

Пансексуальность як явище й визначення, яке відноситься до людей з нетрадиційною сексуальною орієнтацією, достатньо складне.

Любов дуже складно висловити словами, часом навіть неможливо описати цей стан. Проте соціум змушує нас свої почуття «заковувати» в рамки і визначення. Так, складно було спочатку прийняти як даність поява геїв, лесбіянок, бі. Так, що приховувати, багато хто і зараз не дозволяють розширити рамки своєї свідомості і прийняти явища нетрадиційної сексуальної орієнтації.

Пансексуалы – це не бісексуали і не геї. Прихильники цієї категорії сексуальності не ставлять рамки між статями. Їм немає різниці, який вродженої статевої приналежності осіб. Власне кажучи, пансексуалы повністю ігнорують гендерні відмінності. Вони прагнуть знайти споріднену душу, близький емоційний контакт, при цьому незважаючи на тип і стать партнера.

Андрогін, интергендер, бигендер, трансгендер, чоловік, жінка – ці визначення не відносяться до тлумачення визначення «пансексуальность». Для пансексуалов важлива духовна близькість, взаєморозуміння, повага і платонічна любов. Часто люди, самі того не розуміючи, є представниками цієї сексуальної орієнтації. Адже багато людей пансексуальность плутають з бісексуальністю або зовсім з фізичними збоченнями. Пансексуал: особливості орієнтації

Ми вже визначили, хто такий пансексуал. Це той чоловік, якого сексуально можуть залучати і чоловіки, і жінки, і навіть ті, хто не визначився зі своєю статтю.

Розбираючись в цій темі, багато хто подумає, що поняття «пансексуал» приховує під собою розпуста і повну фізичну розкутість. Однак це не зовсім так. Адже пансексуалы не шукають собі додаткову можливість мати ще більше статевих партнерів. В пріоритеті для них – право на любов будь-якої людини, без «вродженої» рамки: підлоги.

Якщо розглядати внутрішні відчуття пансексуалов, то вони бачать перед собою безпосередньо людини як одиницю любові. Представники цієї орієнтації закохуються в сутність людини, в його душу. Для них важливі почуття, емоційне тепло і відчуття, які вони випробовують, перебуваючи поруч з людиною. При цьому вони не звертають уваги на класифікацію коханого (коханої). Для того щоб зрозуміти філософію світогляду пансексуалов, потрібно вдуматися в їх гасло: «Стать – це не геніталії».Різновиди

Існують два типи пансексуальности. Розглянемо перший тип - гендерфлюидный пансексуал.

Для повного розуміння значення цього визначення слід розібратися в тлумаченні слова «гендерфлюид». У перекладі з англійської fluidity позначає «рухливу» ідентичність (genderfluid) і сексуальну орієнтацію (fluid sexuality). Дослівно - рухома сексуальна орієнтація може змінюватися після закінчення певного періоду часу. Також дане поняття не слід вписувати в конкретну класифікацію. Гендерфлюидные пансексуалы можуть усвідомлювати внутрішньо, що вони поєднують і чоловічі, і жіночі риси. Причому за різних обставин відчувають переважання і схильність до певного гендеру в більшій чи меншій мірі.

Пансексуал-омниксексуал синонімічне з поняттям "пансексуал". Це те сексуальний потяг, яке кардинально відрізняється від бісексуальності. Естетичне сприйняття, платонічна любов, романтика і сексуальний потяг без класичної гендерної дихотомії (чоловік/жінка) – основоположні ознаки пансексуальности (омнисексуальности).Пансексуальность ... звучить складно?!

Термін «пансексуальность» використовував ще відомий австрійський психоаналітик, психіатр і невропатолог Зигмунд Фрейд. Він вкладав сенс того сексуальної поведінки, яке ховалося за людською реакцією. Слово з'явилося набагато раніше, ніж можна було з точністю визначити: світ не ділиться на два полюси – чоловіків і жінок.

Гендерна ідентичність передбачає свідомий вибір людини. А термін «пансексуальность» досить новий, якщо не сказати: «тренд» нашого часу. Зараз це поняття часто зустрічається в засобах масової інформації. Журналісти буквально щодня повідомляють нас про те, як сучасне суспільство «бавиться»: від небаченої до повної розкутості.

«Модне» слово приховує в собі досить багато інших векторних напрямків. Тому не намагайтеся за вечір повністю зрозуміти сенс цього нового тренда.Пансексуальность як явище в теорії

На даний момент існує багато теорій про співвідношенні гормональних, генетичних і соціальних факторів, які здатні визначити сексуальну орієнтацію людини. Досі фахівці з усього світу не прийшли до єдиної думки.

Пансексуальность – вроджена якість або свобода усвідомленого вибору? Відповісти однозначно складно. Ясно одне: вибір зумовлений бажанням не приймати світові гендерні стандарти і ярлики. Один сексолог образно сказав: «Бісексуальність – це двоспальне ліжко, а пансексуальность – еротичний полігон».День святкування

Краще зрозуміти прихильників пансексуальности допоможе прапор пансексуалов. Завдяки психології можна дізнатися, який колір, що означає. Так, прапор має три кольори: рожевий, блакитний і золотистий.

Рожевий колір – символ жіночої статі, блакитний – відповідно, чоловічого. Золотистий колір символізує третій підлогу, до якого належать різні сексуальні орієнтації (трансгедерность, андрогінність, гендерквир, гермафродитизм).

Якщо порівнювати прапор бісексуалів з прапором пансексуалов, то висновок очевидний: бісексуали обмежуються двома статями, а пансексуалы воліють виходити за традиційні рамки.Коли відзначають свято пансексуалов?

24 травня - день пансексуалов або день видимості пансексуальных людей. А 31 березня – міжнародний день трансгендерів та тих, хто сміливо і відкрито заявляє про свою сексуальну орієнтацію. Це день тих, хто є гендерно некомфортним суспільству, а також тих, хто став першопрохідцем в боротьбі за гендерну рівність і проти дискримінації.

Хто такий пансексуал? Сперечатися можна про це багато і довго. Проте ясно одне: якщо явище «пансексуальность» вже є в нашому сучасному світі, то значить має право на існування. А нам необхідно бути толерантними і не засуджувати вибір іншої людини. Куди приведе пансексуальность? Які цінності порушаться? Можливо, вже порушуються? Що очікує нас у майбутньому? Покаже час...



Категория: Отношения