Весілля в Туреччині: традиції та церемонія


Опубликованно 21.10.2017 01:00

Весілля в Туреччині: традиції та церемонія

Весілля в житті кожної закоханої пари – це, мабуть, одне з найбільш важливих і хвилюючих подій. У кожного народу є свої звичаї і традиції. У даній статті ми розповімо про те, як проходить весілля в Туреччині, які приготування передують цього важливого заходу й інші цікаві подробиці одруження в цій дивовижній країні.Трохи про Туреччині

Туреччина – це прекрасна й самобутня країна.

Той, хто хоч раз там побував, занурившись у незабутню атмосферу – не забуде її ніколи. Вся місцева життя наскрізь просякнута традиціями, що передаються з покоління в покоління. Туреччина дуже пишається ними, намагається шанувати і не забувати їх.

Звичаї країни формувалися із змішання різних етносів. Переважаючою релігією в Туреччині є іслам (його сповідує близько 80% населення). Саме він визначає ключові поняття і норми в життєвому укладі основної маси сучасних турків. Релігія відіграє основоположну роль у взаєминах людей і формує традиції у всіх аспектах людського життя: народження дитини, проводах близьких в останню путь, звичаї весілля в Туреччині і т. д.

Дуже сильні в країні сімейні традиції. Ключовою фігурою в сім'ї є чоловік. Жінка має хоч і дещо менше прав – також користується великою повагою у близьких. Останнім часом під впливом західної цивілізації жінки і чоловіки все більш зрівнюються в правах. Особливо вплив Заходу відчувається у великих містах. У сільській же місцевості стародавні звичаї зберігаються з більшою ретельністю. Весілля

Сімейне життя починається з весілля. Після того, як двоє закоханих надінуть на пальці один одного обручки, і цей факт буде офіційно зареєстрований, починається спільне життя чоловіка і дружини. Звичайно, багато пар в різних країнах живуть зараз без штампа в паспорті, при цьому народжують спільних дітей, однак інститут сім'ї ніхто ще не відміняв. Як же йдуть справи з реєстрацією шлюбу в Туреччині?

В даному питанні турки дуже принципові і старомодні. Іслам - релігія строгих звичаїв, і вольності тут неприпустимі. Турки дотримуються давніх звичаїв, і модні віяння інших народів їх мало стосуються. «Цивільний шлюб», такий популярний в багатьох країнах світу, для Туреччини є великою рідкістю. Тут навіть у найбільш вільно мислячих парах не прийнято створювати сім'ю без реєстрації шлюбу. Весілля в Туреччині – це, як правило, обов'язкова умова для спільного проживання людей, побудові спільного побуту і народження дітей. Якщо двоє молодих (або не дуже молодих) людей вирішили жити разом, поділяючи всі радощі і труднощі, вони одружуються. Якщо пара не одружена – вони знаходяться на стадії «встречания», маючи при цьому роздільний побут.Приготування до весілля

Турки дуже серйозно ставляться до такого важливого питання. Кожна пара розраховує на те, що їх вибір буде правильним і сім'я буде створена один раз і на все життя. Тому все ретельно продумується, і необачним рішенням тут не місце. Насправді це правильно, оскільки часто буває так, що вступ у шлюб, вчинений під впливом миттєвого захоплення, часто закінчується розлученням.

Весілля в Туреччині – це подія, сплановане з особливою ретельністю. Самої церемонії передує багато різних стадій і приготувань. Етапи становлення майбутньої сім'ї починаються задовго до одруження. Інший раз проходить не один рік, поки молоді закохані дійдуть до Загсу. Які ж це етапи?

Ну, по-перше, це, звичайно ж, виникнення спільної симпатії. Коли молоді люди розуміють: вони подобаються один одному настільки, що вже можна задуматися про те, щоб з'єднатися шлюбними узами – слід етап знайомства з батьками. Сім'ї нареченого і нареченої офіційно зустрічаються для того, щоб ближче один про одного дізнатися, розібратися з тим, які цінності у них головні, і зрозуміти, молодята зможуть створити щасливу сім'ю.

Далі слід заручини (про яку тут буде розказано докладніше), відвідування жінками турецької лазні і дівич-вечір. Всі ці етапи – це данина традиціям, перевірка на міцність, пам'ять, залишається на все життя.Заручини

Весілля в Туреччині обов'язково передує заручини. Так як вона не є поки ще офіційною реєстрацією шлюбу, кожна сім'я може проводити її по-різному. Строгих правил на цей рахунок не існує. Одні родини накривають стіл і кличуть друзів. Інші орендують весільний салон. А деякі молоді просто одягають один одному кільця, але обов'язково в колі сім'ї. Наречений зазвичай дарує своїй нареченій каблучку з одним каменем, як правило, діамантом. Не всі туркені без такого символічного подарунку погодяться на заміжжя.

Заручини (по-турецьки «ніша») – це, по суті, озвучування перед усіма угоди про свої наміри. Тому на подію, що обов'язково повинні бути присутніми сім'ї нареченого і нареченої, або хоча б батьки молодих людей. Дуже часто під час заручин обговорюються плани на подальше життя молодих і взаємовідносини між сім'ями, вирішуються багато організаційні питання.

Заручини, так само як і весілля в Туреччині, – це дуже серйозна подія в житті молодих. В наш час у великих містах після офіційної заручин молоді люди можуть зважитися на спільне проживання. Але в сім'ях зі строгими поглядами або в невеликих селищах спільний побут можливий тільки після весілля. У Туреччині традиції дуже міцні і багатьма сім'ями свято дотримуються.Ніч хни перед турецькою весіллям

Ніч хни в Туреччині перед весіллям – це обряд, який проходять всі нареченої. Після того, як посаг дівчини було доставлено в будинок нареченого, і наречена (за стародавнім звичаєм) відвідала лазню, зробивши обмивання» перед весіллям, настає спеціальний свято під назвою «Ніч хни». Це давній обряд, який може відбуватися з дівчиною лише один раз за всю її життя.

«Ніч хни» проводиться в жіночій частині будинку, де буде проживати після весілля молода дружина (як правило, це будинок нареченого). Чоловіки в цей час збираються окремо, відзначаючи цю подію по-своєму.

Сам обряд цієї ночі дуже красивий і оповитий чарами. Наречена надягає спеціальне плаття, яке називається биндалли. Воно дуже дороге і розкішне. Воно все покрито прекрасною вишивкою в традиційному стилі, виконаної руками. Це плаття є сімейною реліквією, яка дбайливо зберігається і передається наступним поколінням для проведення обряду.

Далі обличчя дівчини закривається червоною вуаллю з блискітками і паєтками. Хну для ритуалу на підносі з срібла з двома запаленими свічками приносять родичі нареченого. Майбутня свекруха розгортає під ногами нареченої рулон тканини з шовку. Наречена з подружками обходять присутніх гостей, тримаючи в руках запалені свічки. В цей час гості обсипають голову дівчини монетами, як символом багатства і плодючості. Після обходу гостей з раскатанному шовковому рулону майбутня невістка підходить до матері нареченого і схиляє голову, висловлюючи свою повагу і шану, цілуючи при цьому руку майбутньої свекрухи.

Далі приносять частування гостям, звучать сумні традиційні пісні, що викликають сльози у нареченої, які вважаються запорукою щасливого заміжньої життя. Мати нареченого висипає в долоні дівчини по ложці хни і вкладає в них по золотій монеті.

Кульмінація цього обряду – це розпис хною долонь, кінчиків пальців рук і великих пальців на ногах нареченої. Це робить жінка, найбільш щаслива в шлюбі. Хною також розписуються руки незаміжніх подружок нареченої.

Традиційна турецька весілля

Організація весілля в Туреччині починається з вибору місця проведення торжества. Так як одруження в цій країні, як правило, численні, є безліч спеціалізованих салонів, розрахованих на велику кількість гостей (до тисячі, а то й більше). Це дуже зручно, так як в одному приміщенні знаходиться і ресторан, і танцмайданчик, і концертний зал.

Реєстрація шлюбу та весілля – це дещо різні речі. Буває просто розпис в Рацсі без пишних урочистостей. Трапляється і так, що спочатку молоді люди розписуються, а пізніше грають весілля. Але найбільш хвилюючий сценарій – це коли розпис відбувається у весільному салоні в присутності гостей.

На традиційній турецькій весілля з дотриманням релігійних звичаїв наречена обов'язково з покритою головою, як і більшість інших жінок. Довгі рукави, відсутність зайвих вирізів, а також пов'язана навколо талії атласна стрічка червоного кольору, як символ невинності – тільки таке плаття може дозволити собі справжня мусульманка. Якщо весілля традиційна, але сім'я не особливо релігійна, то хустки на голові нареченої може і не бути, а сукня може мати невелике декольте і оголяти плечі.

Кількість гостей на такому весіллі може вражати незвичних до таких масштабами іноземців. Родичі, друзі, мешканці району – загальне число може доходити до декількох тисяч людей. Нагодувати всіх гостей не завжди представляється можливим, тому в якості частування пропонуються традиційні напої та солодощі. Сім'ї з великим достатком можуть собі дозволити повноцінне частування. Однак, в будь-якому випадку, на турецькій весіллі не буде свинини і алкоголю.

До речі, весілля року в Туреччині, коли дочка президента країни вийшла заміж за бізнесмена, відноситься до розкішних урочистостей багатих і іменитих, які часто стилізовані саме під традиційну церемонію. Перші особи держави зобов'язані шанувати звичаї, тому у всіх знакових подіях свого життя вони дотримуються традицій тієї країни, в якій живуть.

Фото весілля в Туреччині представлено нижче.

Йдемо далі. Що дарують на весілля в Туреччині? Традиційним подарунком є гроші і золото. Чим ближче родичі – тим дорожче подарунки. Різні прикраси, браслети, ланцюжки – надягають прямо на молодих, гроші також приколюються до одягу. До кінця торжества молодята виглядають як новорічні ялинки, прикрашені коштовними дарунками.

Нетрадиційна весілля

Вільно мислячі турки, не особливо дотримуються релігійних догм, воліють ліберальну весілля. Вона відрізняється від традиційної кількома параметрами.

По-перше – це кількість гостей. Тут ви навряд чи побачите тисячі запрошених, швидше всього на урочистостях будуть присутні тільки найближчі люди (до 200 чоловік). Гості запрошуються, як правило, або у весільний салон, або в ресторан великого готелю.

По-друге – в якості частування гостям буде запропоновано повноцінний раціон (різні напої, холодні закуски, основні страви, гаряче, торт), а найголовніше - на цьому святі буде присутній алкоголь, що неприпустимо на традиційній мусульманській весіллі.

По-третє – це плаття нареченої. В даному випадку фантазія дівчини не буде обмежуватися певним кольором і фасоном. На ліберальній весіллі наречена може вибрати будь-яку сукню на свій смак.

І традиційної, і на ліберальній весілля для російських людей, не посвячених у тонкощі турецьких звичаїв, може стати шоком присутність на урочистостях вінків. Якщо у нас прийнято дарувати їх за набагато менш приємного приводу, а саме з нагоди похорону, то в Туреччині вінки з квітів підносять до будь-якого урочистого заходу. З нагоди весілля - стрічки будуть яскраві, а на вінках, призначених для поховання, чорні.

Визначною подією на турецькій весіллі є винос торта. Якщо запрошених гостей дуже багато, часто торт роблять з пластику (вірніше його макет). Молодята лише імітують його розрізання. У штучному варіанті частування захований невеликий шматок цього. Їм молоді прилюдно пригощають один одного. Турки пояснюють це тим, що фігурний торт дуже складно розділити на рівну кількість гостей, тому справжній випікається плоским. А штучний - є всього лише святковим елементом урочистого вечора.

Ліберальна весілля в Туреччині, фото яке ілюструє це подія нижче, мало чим відрізняється від західної.

Весілля росіян в Туреччині

Для іноземців, які хочуть зануритися у колоритну атмосферу іншої країни, освіживши свої почуття з партнером, є одна чудова пропозиція - символічне весілля в Туреччині. Вона не передбачає офіційної реєстрації, але може з точністю до дрібниць відтворити чарівну церемонію. Це свято стане справжньою романтичною казкою для двох. Сценаристами можете виступити ви самі, а можна звернутися в спеціальне агентство, яке підкаже вам найбільш вдалі ідеї і візьме на себе організацію свята. Останнім часом це стало дуже модним проводити подібні церемонії за кордоном. Символічне весілля в Туреччині - це дійсно непоганий спосіб випробувати нові відчуття, краще відчути традиції країни, а також знову відчути себе в ролі молодят.

Для тих же, хто бажає провести справжню церемонію одруження в Туреччині – теж немає нічого неможливого. Незважаючи на те, що основною релігією даної країни є іслам, в Туреччині збереглося безліч православних церков. Тобто у російських православних людей є можливість провести обряд вінчання в одного з них.Курдська весілля в Туреччині

На території Туреччини проживає близько 15 млн курдів. Ця одна з найдавніших народностей Близького Сходу має свої звичаї і звичаї. Наприклад, є така традиція - обручать немовлят відразу після їх появи на світ. Коли заручені досягають того віку, коли їм можна одружуватися – ним грають весілля.

Курдська дівчина може самостійно обрати собі чоловіка. Однак якщо її вибір не збігся з батьківським – опиратися вона не має права. Батько або брат можуть насильно видати дівчину заміж.

Курдські весілля триває від трьох днів до тижня. Вони відрізняються тим, що на них дуже багато співають. Пісні іменуються бригу і виконуються народними співцями.

Весілля курдів обходиться недешево, тому гроші накопичуються заздалегідь. Якщо родичі нареченого і нареченої знаходяться територіально далеко один від одного – святкується два весілля. Пригощають гостей рисом і м'ясом. Для цих цілей спеціально забиваються кілька баранів або телят. Традиційними подарунками є гроші або вівці. Весільні витрати, як правило, завдяки щедрим подарункам, окупаються повністю.

Весілля грають навесні. Свято проводять у наметах за дерев'яним столом на дерев'яних лавках. Чоловіки і жінки відзначають свято в різних наметах. Напої та їжу чоловікам подають юнаки. Один з кутів будинку або шатра відділяється фіранкою. Тут молодятам доведеться провести першу шлюбну ніч.Висновок

Тепер вам відомо про весілля в Туреччині. Відгуки про цю церемонії від тих людей, які мали задоволення спостерігати її, самі позитивні. У якому б стилі не проходила турецька весілля – це завжди шикарно й весело. Турки люблять святкувати з розмахом. Атмосфера нестримного веселощів, море пісень і танців, блиск золота – все це з надлишком присутній на урочистостях з приводу одруження. Жителі Туреччини вірять у те, що як зіграєш весілля - така буде і життя у молодих, тому вони вкладають всю свою душу в цей захід і намагаються зробити все по-максимуму.

У тих молодих, хто перейнявся весільними традиціями цієї незабутньої країни, є можливість випробувати на собі всі принади і нюанси урочистості. Можна справити справжнє весілля в Туреччині. Для тих же, хто бажає зареєструвати шлюб у себе на Батьківщині, а в Туреччині бажає просто освіжити свої емоції і почуття, можна справити символічну весілля. У будь-якому випадку, ця подія назавжди залишиться у вашій пам'яті, як саме прекрасне та незабутнє.



Категория: Отношения