Архіви "Кінотавра": Оксана Акіньшина, Равшана Куркова, Дарина Мороз та інші дивилися кіно і запалювали під Шнурова
Опубликованно 07.06.2020 22:12
Оксана Акіньшина
Сьогодні, 7 червня, в Сочі міг би традиційно стартувати черговий "Кінотавр" — одне з головних світських і кіноподій літа. На жаль, епідемія коронавіруса внесла свої корективи, і організатори фестивалю прийняли відповідальне рішення перенести огляд і церемонію на осінь. Втім, це не заважає нам віддатися ностальгії і хоча б подумки провести ці літні дні на узбережжі. Цим матеріалом ми відкриваємо тиждень кіно на "Пліткарі": проведемо ревізію нашого фотоархіву, порівняємо вбрання наших зірок, поговоримо з учасниками і творцями, згадаємо забавні історії, світські казуси і гучні перемоги.
Отже, наша подорож почнеться з 2008 року. Тоді, до речі, "Кінотавр" теж відкривався 7 червня. З тих пір змінилося буквально все, але тим занимательнее наш порівняльний аналіз.
Досить подивитися на пари, які крокують під ручку по килимовій доріжці. Равшана Куркова та Артем Ткаченко, який в той рік був членом журі, Світлана і Федір Бондарчук, Анастасія Макєєва та Олексій Макаров, Ольга Орлова і Ренат Давлетьяров, Данило Козловський і Уршула Малка — всі ці відносини вже історія.
Є що згадати не тільки зі світських хронік, але і, власне, зі світу кіно. Зіркою тієї епохи, безумовно, можна назвати Валерію Гай Германику, чий талант вперше отримав високе професійне визнання саме на "Кінотаврі". У 2005 році її короткометражний документальний фільм "Дівчата" отримав приз на фестивалі.
У 2008 році Валерія повернулася в Сочі вже в статусі лауреатки Каннського кінофестивалю (її картина "Всі помруть, а я залишуся" була удостоєна спеціального призу конкурсу "Золота камера" за кращий дебютний повнометражний фільм) і... молодої мами — в березні того року вона народила дочку Октавію. Ну а широкого глядача в 2008 році чекала ще одна яскрава прем'єра — фільм Валерія Тодоровського "Стиляги". На одну з вечірок виконавці головних ролей на чолі з Оксаною Акіньшиною прийшли в образі своїх героїв і показали, як треба запалювати в стилі 50-х!
Головний приз фестивалю за кращий фільм у тому році дістався картині режисера-дебютанта Бакура Бакурадзе "Шультес". Фільм отримав гарну критику, а Павло Чухрай порівняв деякі прийоми автора зі стилістикою Андрія Тарковського. Сьогодні Бакурадзе зосереджений більше на продюсерської і викладацької діяльності. Остання режисерська робота в його фільмографії датується 2015 роком.
Церемонія відкриття
Концерти: "Ленінград", Глюкоза, "Стиляги" і всі-всі-всі
Морський вечір
Церемонія закриття
Категория: Шоу-бизнес