"Золотий орел — 2020": Марія Кожевнікова, Світлана Ходченкова, Ганна Міхалкова і Віра Брежнєва на кінопремії


Опубликованно 26.01.2020 11:23

Марія Кожевнікова

Сьогодні в першому павільйоні кіностудії "Мосфільм" пройшла церемонія вручення премії "Золотий орел". SPLETNIK.RU як завжди був в центрі подій і вів пряму трансляцію з червоної килимової доріжки, ну а зараз пропонуємо вам переглянути детальний звіт з заходу, а також дізнатися, як пройшла церемонія, гостями якої стали Віра Брежнєва, Христина Асмус, Марія Кожевнікова, Марія Миронова, Інгеборга Дапкунайте, Аглая Тарасова, Ганна Міхалкова, Олександр Петров, Іван Янковський та інші.

1/43 Марина Александрова

2/43 Ганна Міхалкова

3/43 Марія Миронова

4/43 Стася Милославська і Олександр Петров

5/43 Христина Асмус

6/43 Віра Брежнєва

7/43 Марія Кожевнікова

8/43 Світлана Ходченкова

9/43 Катерина Гусєва

10/43 Тетяна Михалкова

11/43 Аліса Фрейндліх

12/43 Інгеборга Дапкунайте

13/43 Ілля Стюарт і Світлана Устинова

14/43 Сабіна Ахмедова

15/43 Іван Янковський і Віра Панфілова

16/43 Любов Толкаліна

17/43 Олександр Кузнєцов

18/43 Павло Дерев'янко

19/43 Олена Чехова

20/43 Леонід Ярмольник з дружиною Оксаною

21/43 Анна Котова-Дерябіна

22/43 Рената Піотровські

23/43 Світлана Дрига

24/43 Олена Борщова

25/43 Анастасія Задоріна

26/43 Вадим Верник

27/43 Марія Шумакова

28/43 Вікторія Мірошниченко

29/43 Валерій Тодоровський

30/43 Катерина Шпіца

31/43 Ганна Чуріна

32/43 Андрій Бурковський з дружиною Ольгою

33/43 Марина Жигалова-Озкан

34/43 Олена Захарова

35/43 Любов Толкаліна з дочкою Марією

36/43 Олександр Ф. Скляр

37/43 Єгор Корінців

38/43 Аглая Тарасова

39/43 Валерій Тодоровський

40/43 Олександр Хінштейн з дружиною

41/43 Максим Лагашкін з дружиною Катериною

42/43 Таїсія Вілкова

43/43 Борис Акопов

Переглянути всі

Головною інтригою вечора знову стала битва Олександра Петрова з Олександром Петровим. Популярність актора вже давно є приводом для жартів — Петров знімається так багато, що, здається, у вітчизняних академіків не залишається вибору.

Ось і на цей раз Олександр отримав три номінації, причому в категорії "Краща чоловіча роль у кіно" він був відзначений аж два рази! Так що змагатися залишалося тільки з Юрієм Борисовим, якого номінували за його роботу у фільмі "Бик". Забігаючи вперед, скажемо, що Олександр без нагороди не залишився.

Олександр Петров

Світлана Ходченкова

Марія Кожевнікова

Віра Брежнєва

В очікуванні початку премії гості тіснилися в коридорах "Мосфільму", групами перетікаючи від однієї фотозоны до іншої, де позували в коштовностях від Mercury (бренд традиційно виступив партнером премії), і обговорювали, хто ж із фаворитів цього року стане тріумфатором вечора.

Тетяна і Микита Михалковы

Найбільше номінацій цього року зібрали фільми "Бик" Бориса Акопова, "Дилда" Кантеміра Балагова, "Текст" Клима Шипенко, "Одеса" Валерія Тодоровського і "Т-34" Олексія Сидорова. За підсумками вечора майже кожна картина могла похвалитися нагородами (без призу, на жаль, залишився тільки переможець "Кінотавра" фільм "Бик").

Від провідних премії в цьому році відмовилися: кожен фільм, відзначений у головній номінації, представляли окремі діячі російського кінематографа. Так, розповісти про фільмі "Дилда" та історії блокадного Ленінграда вийшли Чулпан Хаматова і Христина Бабушкіна, кумедні історії про Одесу у своєму фірмовому стилі розповів Євген Гришковець (а співак Еміль Кадиров виконав пісню Мусліма Магомаєва "Синя вічність"), а фільм "Бик" про епоху 90-х представили Максим Лагашкін і Олександр Ф. Скляр.

Аглая Тарасова

Інгеборга Дапкунайте

Рената Піотровські

Катерина Гусєва

Почалася церемонія з виходу нового міністра культури на сцену — нагадаємо, що нещодавно змінився кабінет міністрів, тому послання від президента Росії Володимира Путіна зачитала Ольга Любимова, а не Володимир Мединський, як у минулому році.

Першим ділом вручили нагороди в номінаціях "Кращий неігровий фільм" і "Кращий анімаційний фільм". Кирило Разлогов зазначив, що зараз ці жанри повертають собі лідируючі позиції в індустрії, адже, врешті-решт, починалася історія кінематографа також з неігрового кіно, яке знімали брати Люм'єр.

Ілля Стюарт і Світлана Устинова

Світлана Ходченкова

Віра Брежнєва

Ощасливити номінантів в категорії "Найкращий звукорежисер" і "Краща музика" вийшли Віра Брежнєва та Ігор Вдовін. Ну а слідом відзначали роботу гримерів, художників по костюмах і фахівців зі спецефектів.

Без спецефектів немислима жодна картина, завдяки їм існує сучасне кіно, — зазначив Владислав Опельянц, який вийшов вручати нагороди разом з Jurata Гураускайте.

Стася Милославська і Олександр Петров

Вручити нагороди в галузі телебачення на сцену піднялися Юрій Колокольников і Аглая Тарасова. Юрій особливо відзначив, що з цього року переможцям вручається і грошова нагорода.

Звертатися, напевно, до Микиті Сергійовичу Михалкову... А, ні, конверти,

— пожартував зі сцени Колокольников.

Юрій Колокольников і Аглая Тарасова

Однією з перших лауреаток у сольних номінаціях стала Анна Міхалкова. Вона отримала нагороду за роль на телебаченні. Академіки відзначили роботу актриси в серіалі "Шторм".

Ця роль так важлива мені, що я подумала: навіть якщо не назвуть мене, я все одно вийду, — зізналася актриса зі сцени.

Ганна Міхалкова

Приз за кращу чоловічу роль на телебаченні отримав Павло Дерев'янко за роботу в серіалі "Домашній арешт". Актор не став приховувати, що вже зачекався нагороди.

Цей "орел" летів до мене два роки. Пізно вилетів, але вчасно прилетів. Настрій бомбическое — "орел" в гнізді,

— підсумував Дерев'янко.

Павло Дерев'янко

Жартівливий настрій відразу передалося й іншим артистам, які виходять на сцену.

У наших номінантів були незвичайні партнери: у Івана Янковського — телефон, у Віктора Добронравова — танк, а у Циганова — Ярмольник,

— представила номінантів в категорії "Краща чоловіча роль другого плану" Марина Александрова.

Марина Александрова

Нагорода в підсумку дісталася Івану Янковському, який сам, здається, не дуже вірив у власну перемогу.

Я з ранку розмовляв з бабусею, і вона мене переконувала: "Так ти не переможеш, ти вже отримував, переможе Циганов!"

— почав свою промову син Оксани Фандера і Філіпа Янковського.

Іван Янковський

До речі, Іван відзначився, мабуть, найбільш емоційною промовою, в якій він подякував і режисера, і своїх батьків, і, звичайно, кохану дівчину Віру Панфілову.

Клим, ти кльовий мужик, я пам'ятаю, як ми лежали на пляжі в Лос-Анджелесі, обговорювали, як ми будемо робити цей фільм. Батьки, я вас дуже люблю. Віра, спасибі тобі, що ти зі мною, навіть коли я гівно. Христина (Асмус. — Прим. ред.), браво, спасибі твоєму чоловікові, що я тут живий стою. Хто ще не зрозумів: нічого не було, це кіно,

— заступився Іван за свою партнерку. Нагадаємо, раніше користувачі мережі засудили Христину за зйомку в дуже відвертій інтимній сцені.

Христина Асмус

Ну а приз за кращу головну чоловічу роль дістався Олександру Петрову. Піднявшись на сцену за нагородою, актор віддався ностальгічним спогадам.

Олександр Петров

Студентами ми з Сашею Палем ходили на "Мосфільм" на екскурсію, це були мрії, ми обговорювали, кого хотіли б зніматися. Суть в тому, що ми були наївними, ми ними і залишаємося. Я хотів би зберігати цю наївність всередині, не черствіти. І я не розумію, чому всі накинулися на Христину (Асмус. — Прим. ред.), це прорив у кіно. Так, в житті є секс! Останнє, що хочеться сказати: російське кіно в жопе!

— щиро вигукнув зі сцени Петров, зазначивши, що сам вболівав за Юрія Борисова, який зіграв у фільмі "Бик".

Марія Миронова

Катерина Шпіца

Валерій Тодоровський

Інгеборга Дапкунайте назвала переможця в категорії "Кращий режисер", причому зробила це дуже оригінально — зі сцени актриса зачитала, як звучить ця професія на різних мовах світу. Дісталася статуетка Олексію Сидорову за фільм "Т-34".

Слава російської зброї, яка надихала мене робити цей фільм, — висловився режисер зі сцени.

Микита Міхалков і Аліса Фрейндліх

Приз за внесок у російський кінематограф в цьому році дістався Алісі Брунівна Фрейндліх. Зал вибухнув оплесками, ледь на екранах стали показувати уривки з усіма улюбленого "Службового роману". Вручати приз вийшов сам Микита Михалков.

Тітонька, іди сюди,

— звернувся він до Фрейндліх зі сцени, і фамільярність тут абсолютно не грає ролі. Справа в тому, що перед цим на екранах показали епізод з "Жорстокого романсу", де герой Михалкова саме так звертається до героїні Фрейндліх.

Аліса Фрейндліх

Я дякую академію за приз, але, зізнатися, збентежена, тому що мій внесок в кіно невеликий. Я пізно почала зніматися, театр часто забирав мене зі зйомок. Мій внесок в кіно менше, ніж внесок кіно в моє життя,

— скромно мовила Аліса Бруновна зі сцени, але зал з нею явно не погодився, нагородивши улюблену актрису оваціями, — в цей момент всі піднялися зі своїх місць.

Ну а відразу після цього вирішилася головна інтрига вечора. Саме Аліса Фрейндліх на прохання Михалкова оголосила результат в номінації "Кращий фільм".

Багато хорошого назнімали,

— зазначила актриса, розкриваючи конверт.

Перемогу в номінації здобув Клим Шипенко з фільмом "Текст". Крім подяк, у своїй промові Шипенко заступився і за колегу, режисера Сергія Дворцевого, який повинен виплатити Мінкульту штраф у розмірі 7,5 мільйона рублів за зрив термінів виробництва. Нагадаємо, його фільм "Айка", навколо якого розгорівся скандал, отримав приз за кращу жіночу роль на Канському фестивалі і потрапив у шорт-лист премії "Оскар" в 2018 році.

Знімальна група фільму "Текст"

Не треба вносити його в чорний список. Іноді так буває,

— сказав Шипенко зі сцени.

Ну а сам Клим зізнався, що почав знімати свою переможну картину рівно рік тому.

Олексій Учитель

Марина Жигалова-Озкан

Іван Янковський і Віра Панфілова

Що ж, замкнувся черговий рік кіно, лауреати відправилися святкувати свої перемоги на банкет. І хто знає, може, саме сьогодні ввечері, в голові одного з кінодіячів зародився черговий сюжет, вшановувати який ми будемо вже через рік, традиційно в першому павільйоні "Мосфільму".

Світлана Дружиніна, Сабіна Ахмедова і Світлана Ходченкова

Повний список переможців:

Кращий фільм — "Текст", режисер Клим Шипенко

Краща режисерська робота — Олексій Сидоров, "Т-34"

Кращий сценарій — Олексій Сидоров, "Т-34"

Краща жіноча роль у кіно — Вікторія Мірошниченко, "Дилда"

Вікторія Мірошниченко

Краща жіноча роль на телебаченні — Ганна Міхалкова, "Шторм"

Краща чоловіча роль у кіно — Олександр Петров, "Текст"

Краща чоловіча роль на телебаченні — Павло Дерев'янко, "Домашній арешт"

Павло Дерев'янко

Краща жіноча роль другого плану — Євгенія Брік, "Одеса"

Краща чоловіча роль другого плану — Іван Янковський, "Текст"

Кращий телефільм або міні-серіал (до 10 серій) — "Годунов", режисер Олексій Андріанов

Кращий телевізійний серіал (більше 10 серій) — "Негода", режисер Сергій Урсуляк

Найкращий неігровий фільм — "Без терміну давності. Відкриваючи шафу ганьби", режисер Олександр Звягінцев

Найкращий короткометражний фільм — "Інтерв'ю", режисер Іван Соснін

Кращий анімаційний фільм — "Він не може жити без космосу", Костянтин Бронзіт

Краща операторська робота — Роман Васьянов, "Одеса"

Краща робота художника-постановника — Володимир Гуділін, "Одеса"

Краща робота художника по костюмах — Володимир Никифоров, Дмитро Андрєєв, "Тобол"

Краща музика до фільму — Ганна Друбич, "Одеса"

Кращий монтаж фільму — Тім Павленко, "Текст"

Краща робота звукорежисера — Олександр Копєйкін, "Балканський кордон"

Краща робота художника по гриму і пластичним спецефектів — Наталія Горіна, "Тобол"

Кращі візуальні ефекти — ТОВ "Алгус-Студіо", "Т-34"

Кращий зарубіжний фільм в російському прокаті — "Король Лев" (The Lion King)

Спеціальний приз "За внесок у кіномистецтво" — Аліса Фрейндліх

Ганна Чуріна

Олена Борщова

Світлана Дрига

Тетяна Михалкова

Любов Толкаліна



Категория: Шоу-бизнес