Викидні на ранніх термінах небезпечніше для психіки, ніж вважалося – дослідження


Опубликованно 17.01.2020 08:16

Викидні на ранніх термінах небезпечніше для психіки, ніж вважалося – дослідження

Викидень на ранніх термінах і позаматкова вагітність можуть мати серйозний негативний вплив на психіку: у кожної шостої жінки вони призводять до появи симптомів посттравматичного стресового розладу. Про це йдеться в новому дослідженні, яке було опубліковано в журналі Obstetrics.

За даними дослідження, симптоми посттравматичного стресового розладу залишаються у жінок протягом не менше 9 місяців після викидня. Вчені вважають, що в таких випадках психологічна допомога для жінок повинна бути більш доступною, ніж вона є зараз у більшості країнах світу.

Згідно з даними, на які посилається видання NewScientist, у середньостатистичної жінки протягом життя трапляється більше викиднів, ніж звичайних пологів. Джессіка Фаррен, гінеколог з Лікарні святої Марії в Лондоні, співавтор нового дослідження, стверджує, що психологічні ефекти цього явища сьогодні ігноруються.

За її словами, багато жінок не говорять про свою вагітність ні друзів, ні сім'ї, поки не отримують результати ультразвукового дослідження на 12 тижні вагітності. Якщо УЗД показує, що стався викидень, вони часто нікому не кажуть про це і позбавляються підтримки.

За даними дослідження, через 9 місяців 18% жінок симптоми відповідали критеріям діагнозу ПТСР, у 17% відзначалася тривожність, у 6% - ознаки депресії. Фаррен назвала ці показники «дуже високими».



Категория: Новости