Синдром полікістозних яєчників: Жінки отримують його у «спадок» частіше, ніж вважалося
Опубликованно 05.12.2019 07:46
У дочок жінок з синдромом полікістозних яєчників ця патологія розвивається у 5 разів частіше, ніж у інших. Про це йдеться в новому дослідженні, що було опубліковане в Nature Medicine.
Вчені також виявили гени, які, можливо, відповідають за спадкову схильність до цього захворювання. Фахівці припускають, що в ній важливу роль відіграє концентрація чоловічих статевих гормонів в матці при вагітності.
Синдром полікістозних яєчників (СПКЯ) – гормональний розлад, яке розвивається при підвищеній вироблення чоловічих статевих гормонів – андрогенів. Захворювання супроводжується порушеннями менструального циклу і утворенням невеликих кіст в яєчниках. У деяких випадках хвороба призводить до безпліддя через порушення овуляції. Точні причини поки СПКЯ невідомі.
Шведські вчені вивчили медичні історії приблизно 30 000 жінок і їхніх матерів і з'ясували, що у дочок жінок з СПКЯ це захворювання розвивалася у 3,4% випадків, а у решти дівчаток поширеність цього синдрому була 0,6%.
Раніше вчені вважали, що СПКЯ передається у спадок в 10% випадків. Щоб уточнити ці дані, вчені проводили дослідження на тваринах. Вони також з'ясували, що синдром може викладатися через два покоління. Згідно з отриманими даними, важливий фактор ризику успадкування хвороби – концентрація андрогенів в матці.
У новій статті вчені описали 4 гена, ненормальна експресія яких виявлялася як в експериментах на мишах, так і у жінок з СПКЯ. Можливо, саме ці гени відповідальні за розвиток хвороби.
Категория: Новости