Майбутнє вже тут: 3D автоматизована об'ємна сонографія допомагає знаходити дуже дрібні ракові пухлини у грудях


Опубликованно 30.09.2019 17:54

Майбутнє вже тут: 3D автоматизована об'ємна сонографія допомагає знаходити дуже дрібні ракові пухлини у грудях

У 40% жінок «щільні» молочні залози, з-за чого діагностика рак грудей на ранніх стадіях досить складно. Як розповіла кореспонденту NEWS.am Medicine керівник служби мамографії МЦ «Астхік» Нуні Машурян, якщо в грудях жінки фіброзно-залозистої тканини більше, ніж жирової, маленька ракова пухлина може «сховатися» за цими тканинами і залишитися непомітною для мамографії.

Жінки з «щільної» грудьми в 4-6 разів частіше стикаються з раком молочної залози, і якщо проводити їм тільки мамографічне дослідження без сонографічного, можна втратити чимало випадків тільки-тільки зароджується інвазивного раку: в кожному третьому випадку пухлина можуть не виявити вчасно. Шанси виявити пухлину зростають, якщо в рамках скринінгових досліджень поєднувати мамографію з сонографіей. А якщо застосовувати замість звичайної двомірної сонографії інноваційну ультразвукову систему для автоматичного тривимірного сканування молочних залоз, навіть у 5мм-овою пухлини не залишиться жодного шансу сховатися від очей радіолога.

Як розповіла Нуні Машурян, в даний час в медичному центрі «Астхік» тимчасово використовують апарат Invenia ABUS, який сканує всі груди і видає тривимірні зображення – набагато більш інформативні, ніж зображення, одержувані при двомірному скануванні.

Цей апарат дає можливість виявити на 55% більше випадків інвазивного раку в щільній молочній залозі і на 37% підвищує виявлення раку в цілому – в порівнянні з використанням однієї лише мамографії.

Кілька днів тому цей апарат допоміг виявити рак молочної залози у 39-річної пацієнтки. В грудях цієї жінки вже 8 років було велике 10-сантиметрове новоутворення. Мамографічне та сонографічного обстеження показали, що це доброякісне новоутворення і нічим їй не загрожує. Лікар, однак, звернула увагу на дивне маленьке, майже непомітне пляма недалеко від великої пухлини. Воно майже не відрізнялося від сусідніх тканин, і за маммографічною знімків було складно зрозуміти, що воно собою являло.

Тоді пацієнтці провели тривимірну сонографія з допомогою Invenia ABUS, яка чітко показала, що ледь помітну пляму – найімовірніше, ракова пухлина. Біопсія підтвердила це. Пацієнтці, як зазначила доктор Машурян, дуже пощастило, що цю пухлину знайшли так рано: шанси на одужання у неї зараз дуже хороші.

«Сьогодні наше надзавдання – знаходити рак на ранніх стадіях, а не на 2-3 стадіях і тим більше не на 4. Якщо рак молочної залози виявили на ранній стадії, коли пухлина поки дуже маленька, шанси на одужання дуже високі. За допомогою тривимірної сонографії ми отримуємо можливість знаходити такі пухлини, які ще довго не були б видні ні при маммографическом дослідженні, ні тим більше при звичайному сонографическом», - зазначила фахівець.

 



Категория: Новости