Кістковий мозок жінки може визначати її здатність зачати і виносити плід
Опубликованно 14.09.2019 06:58
Кістковий мозок жінки може визначати її здатність зачати і виносити плід. До такого висновку прийшли Дослідники Єльського університету PLOS Biology.
Дослідження показує, що після запліднення яйцеклітини, стовбурові клітини залишають кістковий мозок і проходять через кровотік в матку, де вони допомагають перетворити слизову оболонку матки для імплантації. Якщо слизова оболонка не проходить цю істотну трансформацію, ембріон не може імплантуватися, і вагітність переривається, пише Medicalxpress.
«Ми завжди знали, що для вагітності необхідні дві речі: яєчники і матка. Проте усвідомлення того, що кістковий мозок відіграє важливу роль – це зміна парадигми», - відзначив автор дослідження, професор Х'ю Тейлор.
Попередні дослідження показали, що в невеликій кількості стовбурові клітини, отримані з кісткового мозку, вносять внесок у неиммунную середу невагітної матки, але залишається невідомим, чи впливають стовбурові клітини на вагітну матку і як саме. У цьому дослідженні вдалося довести фізіологічну значимість стовбурових клітин для вагітності.
«Деякі з цих мезенхімальних стовбурових клітин, що походять з кісткового мозку, переміщуються в матку і стають децидуальными клітинами, необхідними для процесу імплантації та підтримки вагітності», - пояснює співавтор дослідження доктор Решеф Тал.
У двох моделях мишей з дефектом гена Hoxa11, який представлений у мишей як дефект ендометрію, дослідники виявили, що пересадка кісткового мозку від здорового донора може поліпшити фертильність, сприяючи достатньої децидуализации ендометрію. У мишей з тільки однією копією дефектного гена трансплантат врятував вагітність, яка в іншому випадку була б перервана, і збільшив розміри посліду, тоді як у мишей з двома поганими копіями гена, трансплантат викликав ріст і відновлення дефектного ендометрію.
«Ми використовували антиметаболитный препарат, який до цих пір вважається хіміотерапією, але він не завдає шкоди яєчника, і тому миші все ще можуть завагітніти, що дозволяє нам відстежувати трансплантированные клітини кісткового мозку і досліджувати їх роль у відтворенні», - говорить Тал. - «У даний час ми переводимо ці результати на людей, щоб краще зрозуміти роль, яку стовбурові клітини, отримані з кісткового мозку, грають в періодичній невдачі імплантації та повторної втрати вагітності, двох станах, які нез'ясовні у більшості жінок і не мають ефективного лікування».
Категория: Новости