Георгій Окоев спростував чутки про те, що «Гардасил» викликає безпліддя
Опубликованно 07.07.2019 00:54
Вакцинація проти вірусу папіломи людини (ВПЛ) є необхідністю. Такої думки дотримується директор Науково-дослідного центру охорони здоров'я матері і дитини, професор Георгій Окоев.
Фахівець зазначає, що заяви про те, що вакцина проти ВПЛ «Гардасил» викликає безпліддя, абсолютно безпідставні. «Ні в одному з численних досліджень щодо вакцинації проти ВСП немає ніяких даних про високий ризик розвитку безпліддя», - підкреслив він. Окоев порадив звертати увагу на дані серйозних досліджень, які публікуються у великих наукових журналах. «Неточна інформація з цього питання може тільки нашкодити», - сказав професор.
Експерт поінформував, що деякі великомасштабні дослідження щодо вакцини проти ВПЛ охоплювали до 200 тисяч жінок, проте за їх підсумками порушень репродуктивної функції виявлено не було. Те ж саме можна сказати про дослідження, в які були залучені представниці слабкої статі у віці до 45 років.
Він також вказав на те, що в Австралії, яка домоглася вражаючих успіхів у справі боротьби проти раку шийки матки, вакцина проти ВПЛ була впроваджена з 2007 року. При цьому вакцинації піддаються не тільки жінки, але і чоловіки, і за минулі роки не було отримано даних про виникнення серйозних ускладнень.
В період з 2017-го по 2019-ий роки у Вірменії вакцину проти вірусу папіломи людини «Гардасил» отримали 9013 осіб, з них 6129 – це особи у віці 14-45 років. В 2017-2018 роках кількість вакцинованих становить 1547, а в поточному році – 7466.
Категория: Новости