Рідкісний випадок в МЦ «Астхік»: Позаматкова вагітність в лівому трубному розі матки після видалення лівого яєчника


Опубликованно 02.05.2019 11:24

Рідкісний випадок в МЦ «Астхік»: Позаматкова вагітність в лівому трубному розі матки після видалення лівого яєчника

У медичному центрі «Астхік» зареєстрували рідкісний випадок: у пацієнтки була позаматкова вагітність в лівому трубному кута матки, хоча лівий яєчник пацієнтки був видалений після попередньої позаматкової вагітності.

Про це кореспонденту NEWS.am Medicine розповів керівник акушерсько-гінекологічної клініки медцентру «Астхік» Арман Назинян.

29-річна пацієнтка поступила в клініку зі скаргами на болі в нижній частині живота, переважно зліва. До цього вона зверталася в інші клініки за місцем проживання (пацієнтка не з Єревану, де у неї діагностували потовщення слизової ендометрію і міому матки. Однак описані пацієнткою симптоми не відповідали таким діагнозів.

В МЦ «Астхік» першим ділом вирішили перевірити рівень гормону ХГЛ в крові пацієнтки, щоб з'ясувати, чи не вагітна вона. Рівень гормону виявився підвищений, що означало, що жінка і справді була вагітна. Потім було вирішено провести прицільну ультразвукову сонографія, яка показала, що в матці пацієнтки плодового яйця не було, зате було утворення в лівому трубному розі матки.

Пацієнтка розповіла, що в минулому у неї була позаматкова вагітність, правда, вона не пам'ятала, з якою саме сторони.

Як розповів Арман Назинян, зазвичай під час позаматкової вагітності видаляється тільки маткова груба, до якої було прикріплено плодове яйце. Однак під час сонографічного обстеження лівого яєчника у пацієнтки не виявили; спочатку фахівці подумали, що яєчник не видно з-за спайок, але пізніше з'ясувалося, що він теж був вилучений разом з пошкодженої трубою.

Оскільки у пацієнтки, судячи з усього, знову була позаматкова вагітність, яка могла загрожувати її життю, було вирішено провести оперативне лікування. Так як освіту в інтерстиціальної частини, вирішено було провести не лапароскопічну операцію, а відкриту.

І рішення це було більш ніж вірне. В ході операції фахівці побачили, що плацентарна площадка була повністю припаяна до сигмоподібної кишці, і провести лапароскопічну операцію було б технічно важко – і щоб зберегти матку пацієнтки, довелося б перейти на відкриту операцію.

Як розповів доктор Назинян, позаматкова вагітність зазвичай буває в ампулярній частині маткової труби, яка розташовується ближче до яєчника. Локалізація плодового яйця в інтерстиціальної частини, в трубному кута матки, – дуже рідкісне явище. Більше того, хоча лівий яєчник пацієнтки був видалений, позаматкова вагітність (відповідна 8-9 тижнях) була саме з лівого боку.

«Це винятковий клінічний випадок: при відсутності лівих придатків матки, позаматкова вагітність була саме в лівому трубному куті. Запліднення відбувалося в правій матковій трубі, після чого стався трансфер плодового яйця в лівий трубний кут», - розповів Арман Назинян.

За словами фахівця, за всю історію існування відділення гінекології МЦ «Астхік» подібних випадків зареєстровано не було. Були, звичайно, випадки позаматкової вагітності в інтерстиціальної частини матки, але вперше вагітність була саме з тієї сторони, де були видалені придатки матки. У медичній літературі такі випадки описуються як казуистичные.

В ході операції була проведена резекція трубного кута, відділення плацентарної тканини від петель сигмовидної кишки і великого сальника з відновленням трубного кута. Операція була нелегкою, але пройшла успішно, і на третій день пацієнтка пішла додому. Її матку вдалося зберегти, і в майбутньому вона зможе мати дітей. Нещодавно пацієнтка приходила на повторне обстеження, яке показало, що у неї все добре.

Як зазначив Арман Назинян, якби позаматкову вагітність у цієї пацієнтки виявили пізніше, розрив трубного кута міг би призвести до серйозної кровотечі з важкими подальшими наслідками. Тоді зберегти матку пацієнтки, швидше за все, не вдалося б. Більш того, позаматкова вагітність і внутрішня кровотеча могли загрожувати її життю.



Категория: Новости