Чому не можна довіряти звичайним тестами на вагітність?
Опубликованно 29.04.2019 23:22
До результатів тестів на вагітність потрібно ставитися з обережністю, так як 9 з 11 часто використовуваних тестів можуть давати хибно-негативний результат: жінка може бути вагітна, але тест може цього не показати. Про це попереджають співробітники Вашингтонського університету.
Домашні тести на вагітність визначають у сечі наявність хоріонічного гонадотропіну (ХГЛ). В організмі жінки цей гормон починає вироблятися тканиною хоріона після успішної імплантації ембріона — вже на 6-8 день після запліднення яйцеклітини. Цей гормон вважається одним з найважливіших показників наявності та благополучного розвитку вагітності – по його рівню можна судити не тільки про наявність вагітності, але і про те, як вона розвивається.
Домашні тести реагують на певну форму гормону – інтактний ХГЛ. Однак фрагментарна форма ХГЛ, починаючи приблизно з 6 тижня вагітності, починає превалювати в сечі, і з-за нього тест може не відреагувати належним чином на інтактний ХГЛ і дати псевдонегативний результат.
Автор дослідження доктор Анна Гроновски ще десятиліття тому звернула увагу на те, що результати тестів можуть бути не правильні. До неї звернулася пацієнтка з підозрою на вагітність, однак тест показав негативний результат. Незабаром ця пацієнта повернулася з загрозою викидня. Аналіз крові та УЗД підтвердили, що вона справді була вагітна.
З тих пір доктор Гроновски почала тестувати тести на вагітність, і завдяки її роботам американський Food and Drug Administration оголосив нові вимоги до тестів – вони повинні були реагувати і на фрагментарний ХГЛ. Однак є чимало тестів, які опинилися на ринку до виходу нового правила – і вони все ще працюють, не цілком коректно.
Нещодавно доктор Гроновски і її колеги протестували 11 тестів на вагітність, які широко застосовуються в практиці – в тому числі в лікарнях. 2 з 11 досить часто давали псевдонегативний результат (в 1 випадку з 20 результат був невірний), а ще 7 – час від часу. Лише 2 тіста в основному давали правильні результати.
Категория: Новости