Підвищене лібідо у жінок: причини, симптоми і лікування


Опубликованно 18.04.2019 18:52

Підвищене лібідо у жінок: причини, симптоми і лікування

Термін "лібідо" походить від латинського libido, що означає "потяг", "бажання". Крайній прояв жіночої гіперсексуальності називається також нимфоманией (в перекладі з грецької "пристрасна наречена") і бере свої витоки від давньогрецьких міфів. За легендою, лісові діви німфи заманювали чоловіків в ліс для задоволення власної похоті. Кажуть, що різноманіттям сексуальних поз ми зобов'язані саме їм. Чого ми не знали про лібідо?

Лібідо - це не просто бажання сексу. Учень Фрейда Карл Густав Юнг вважав його енергією. Він навіть наділяв його якоюсь містикою. Сила енергії лібідо мінлива і приймає різні форми. Проявляється не тільки по відношенню до інших людей, але також і в творчості, хобі і т. д.

Іноді у людей немає бажання займатися сексом, але фізично вони можуть це робити. А часом є величезне бажання, але тіло не реагує. Ці ситуації не є відхиленням від норми і відбуваються регулярно. Однак люди починають турбуватися, не розуміючи, що лібідо складається з двох частин - ментальної і фізичної. А в тандемі вони працюють не завжди. Нормальне лібідо

Насправді поняття "нормальне лібідо" не існує. Всі ми різні. Комусь достатньо занять любов'ю раз в тиждень, а інші готові задовольняти партнера щодня. З цього випливає, що деякі люди даремно переживають з-за нечастого появи бажання. Для них це є нормою. Ракель Дардик зазначає, що найчастіше всі проблеми, пов'язані з лібідо, - в голові.

Лібідо може змінюватися з віком, раціоном, графіком роботи та іншими факторами. При цьому Логан Левкофф (секс-консультант і викладач сексуальному здоров'ю) зазначає, що високе лібідо ще не є гарантією отримання оргазму.

Так як рівень лібідо залежить від кількості гормонів в крові у молодих чоловіків він значно вище. Це пов'язано з накопиченням насінної рідини, від якої організм повинен позбавлятися. Жіноче лібідо досить мінливе і залежить від безлічі причин. Користь сексу для жінок

Секс - це не тільки фізичне задоволення і емоційна розрядка. Він благотворно впливає на всі системи нашого організму.

Користь сексу для жінок проявляється в наступному: Підвищення імунітету. Вчені встановили, що статевий акт стає причиною викиду колосальної кількості гормонів у кров. В результаті їх дії покращується імунну відповідь організму. Ось чому самотні люди хворіють частіше сімейних. Користь для фігури. Активність в ліжку замінює вечірню пробіжку або тренажерний зал. Збереження прихильності. Регулярний секс викликає підвищення в крові гормону кортизолу. Того самого, який відповідальний за "метеликів в животі". Тривале утримання від сексу може призвести до скупчення і застою інсуліну, що в свою чергу загрожує діабетом. Секс знижує цукор у крові, тому особливо корисний діабетикам. Сплеск жіночих гормонів покращує пружність шкіри, ріст волосся і нігтів, позитивно позначається на якості сну і навіть омолоджує організм. Той же кортизол, який відповідає за почуття закоханості, є природним антидепресантом, який чудово справляється з депресією. Підвищення самооцінки. В ліжку жінка бачить, що партнер все одно хоче її, незважаючи на недоліки фігури. Однак при цьому варто врахувати, що якщо він не бажає сексу постійно, це зовсім не пов'язано з відсутністю привабливості у партнерки. У нього просто інший тип темпераменту. Відхилення чи норма?

Отже, високий рівень лібідо зовсім не свідчить про наявність проблеми зі здоров'ям. Більш того, більшість людей з підвищеним лібідо вважають його своєю перевагою. Насправді все залежить від його вираженості. Якщо постійне бажання заважає працювати і будувати стосунки з протилежною статтю, його потрібно лікувати. Психологи відзначають, що темперамент вимагає медикаментозної коригування, якщо секс перетворюється на нав'язливу ідею. У цьому випадку можна говорити про наявність залежності. Так, чоловіки, партнерки яких володіють підвищеним лібідо, інколи розривають стосунки. Це пов'язано з тим, що вони не можуть задовольнити свою жінку, що негативно позначається на їх самооцінці.

Жінки з гіперсексуальністю також страждають. Вони не можуть будувати особисте життя, у них руйнуються стосунки з рідними і навіть колегами по роботі. Крім того, вони відчувають сором за те, що страждають залежністю, адже суспільство сприймає їх як розпусних і безпринципних особистостей. У підсумку життя рушиться із-за підвищеного лібідо у жінок. Причини цього явища ми розглянемо далі. Часто вони пов'язані з психологічними відхиленнями, проте в деяких випадках гіперсексуальність є наслідком установки, яку жінка несвідомо поставила собі самостійно. В цьому випадку їй перш за все необхідна консультація психолога.

Дослідження вчених свідчать про те, що у жінок гіперсексуальність зустрічається значно рідше, ніж у чоловіків.

Види підвищеного лібідо у жінок

Отже, на рівень лібідо, як було сказано вище, впливає кількість гормонів в крові. Причин, по якому відбувається їх підвищення, може бути безліч. Фахівці виділяють кілька видів гіперсексуальності - вроджену і набуту.

Первинна гіперсексуальність, не пов'язана з психічними порушеннями, до кінця не вивчена вченими. Причини підвищення лібідо у жінок по вродженому типу невідомі. Однак дослідники встановили, що особливості сексуальної поведінки часто залежать від складу генів. Наприклад, люди, які практикують незахищений секс, мають характерний набір генів, який відрізняється від наявних у осіб, які віддають перевагу використовувати презервативи. До речі, набір генів також визначає здатність зберігати вірність партнеру все життя.

Вторинна гіперсексуальність зазвичай є симптомом деяких патологій. Причини підвищеного лібідо у жінок за типом

До них насамперед належать психологічні відхилення: маніакально-депресивний психоз (біполярний розлад); гіперактивність з синдромом дефіциту уваги; вроджене слабоумство (олігофренія); шизофренія; деменція, пов'язана з хворобою Альцгеймера або іншими дифузними захворюваннями ЦНС; прийом препаратів з наркотичною або психоактивною дією (їх призначають переважно при лікуванні хвороби Паркінсона); як ускладнення після перенесених операцій на головному мозку; пухлини центральної нервової системи; травми головного мозку і черепа; порушення діяльності гіпоталамуса, структур головного мозку в результаті перенесених нейроинфекций (менінгіт, енцефаліт).

Також підвищене лібідо спостерігається при порушенні роботи ендокринної системи, що пов'язано з підвищенням рівня гормонів в крові, тому у деяких жінок гіперсексуальність виникає з-за клімаксу. У цьому випадку вона не потребує лікування і проходить через кілька років. Також сексологи стверджує, що підвищення лібідо часом спостерігається у жінок, які рано припинили статеве життя або в молодості страждали аноргазмией. Підвищене лібідо та німфоманія

Всіх жінок з підвищеним лібідо не можна назвати нимфоманками. Останні переслідує єдину мету - регулярне отримання оргазму або постійна зміна статевих партнерів. При цьому їм не важлива стать, вік і зовнішність об'єкта, який може їх сексуально задовольнити. Жінки, які страждають патологічною гіперсексуальністю, нехтують моральними нормами, сім'єю і безпекою, так як всі їх свідомість зосереджена на одному - постійному сексуальному насолоді. На щастя, цієї німфоманкою можна назвати в середньому одну з двох з половиною тисяч жінок.

Психологи відзначають, що досить часто чоловіки мріють познайомитися з німфоманкою, оскільки впевнені, що вони мають модельною зовнішністю і з ними можна втілити будь-які сексуальні бажання. Але це не так. Німфоманія - це хвороба, яка вражає жінок різної зовнішності. З німфоманкою чоловікові також важко отримати задоволення, адже вона думає лише про власне задоволення. Небезпека безладної статевого життя

Небезпека подібної поведінки неважко передбачити. По-перше, виникає ризик зараження багатьма венеричними захворюваннями. Також через статевий акт передається ВІЛ і герпес. Крім цього, німфоманки часто стають жертвою маніяків, так як забувають про обережність.

Постійна потреба в сексуальній насолоді може бути ознакою розвивається шизофренії або порушення роботи ендокринної системи. У деяких випадках німфоманія розвивається після жорстокого зґвалтування, але тоді медикаментозного лікування недостатньо, необхідна робота з психологом. Симптоми гіперсексуальності

Підвищене лібідо у жінок ознаки має досить виражені. Слід зазначити, що при діагнозі "німфоманія" жінка не здатна контролювати себе. Всі моральні і етичні межі стираються в її свідомості. При підвищеному лібідо ситуація може бути дещо іншою. Жінка здатна контролювати свої дії, проте її мучать постійні думки про секс.

Серед основних ознак гіперсексуальності: нав'язлива мастурбація; схильність до збочень сексуального характеру; постійний потяг до чоловіків, бажання влаштувати сексуальну оргію; надмірне захоплення порнографією; безладні статеві зв'язку агресії, які проходять після статевого акту; сексуальна незадоволеність після занять любов'ю; підвищена температура; безсоння, поганий апетит.

Всі вищеописані симптоми підвищеного лібідо у жінок не завжди спостерігаються в сукупності. Підліткова гіперсексуальність

Якщо причини підвищеного лібідо у жінок часто психологічні, то у підлітків (як чоловічого, так і жіночої статі) є варіантом норми. Внаслідок перебудови гормонального фону у крові присутній підвищений рівень гормонів, який змушує підлітків постійно фантазувати на сексуальні теми, бажати близькості і набуття сексуального досвіду.

У деяких випадках підвищене лібідо можна розглядати як патологію. Часто вона пов'язана з психологічними відхиленнями - біполярним розладом, шизофренію, іноді - розумовою відсталістю. Чи можна вилікувати гіперсексуальність?

Отже, якщо підвищене лібідо у жінок, що робити? Якщо у надмірному статевому потязі винні гормони, знадобиться консультація ендокринолога і медикаментозна терапія. Жінкам, гіперсексуальність яких пов'язана з психологічними розладами, також призначають відповідну медикаментозну терапію і роботу з психологом.

Які медикаментозні засоби часто показані, якщо причини підвищеного лібідо у жінок - гормони: антиандрогенные препарати (вони знижують у крові рівень тестостерону); препарати, що містять жіночі статеві гормони; аналоги гонадотропін-рилізинг гормону; інгібітори зворотного захоплення серотоніну показано, якщо в гіперсексуальності винне психічне розлад. Які ще методи лікування радять лікарі?

Не у всіх випадках може допомогти терапія. Приміром, якщо гіперсексуальність стала наслідком клімаксу, проводити її лікування необов'язково, так як з часом стан пройде само. Молодим жінкам, гіперсексуальність яких пов'язана з психологічними установками, також не призначають медикаментозну терапію. Необхідна консультація психолога і зміна ритму життя. Активні заняття спортом, які дають можливість виснажити тіло. З фізіотерапевтичних процедур для зниження статевої збудливості показано ванни (35-36 °С) з хвоєю, шавлією, вуглекислі та перлинні. Заняття творчістю або рукоділлям - вони дозволять відволіктися від постійного бажання. Прийом заспокійливих відварів з ромашкою, хмелем, материнкою. При цьому також можна пити чай з мелісою. Виключення продуктів, що підвищують лібідо у жінок. До них відносяться полуниця, насіння, фініки, мед, шоколад. Звичайно, ці продукти, що підвищують лібідо у жінок, які не здатні стати причиною гіперсексуальності, але можуть погіршити ситуацію. Висновок

Часто гіперсексуальність (в тому числі і її крайній прояв - німфоманія) успішно лікується. Однак жінкам часом нелегко зіткнутися з усвідомленням власної поведінки, вони відчувають сором і жаль за свій сексуальний досвід. Але більшість незабаром успішно справляється з неприємними емоціями і починає жити повним життям.

Яна Яковенко



Категория: Отношения