Про що поговорити, якщо не про що, як відчувати себе комфортно в бесіді


Опубликованно 10.04.2019 03:02

Про що поговорити, якщо не про що, як відчувати себе комфортно в бесіді

В епоху соціальних мереж та інтернет знайомств питання, як завести розмову і яку тему для розмови вибрати, хвилює всіх, хто хоч раз стикався з подібною ситуацією.

Люди з різних причин мають проблеми з комунікацією і змушені ламати голову над питанням, як же поводитися при спілкуванні з іншими. Існує безліч різних посібників про те, як бути цікавим співрозмовником і про що поговорити, якщо не про що. Цю тему обговорюють на спеціальних курсах, в блогах і психологічній літературі.

На жаль, не кожному дано природне чарівність і не у всіх мова «підвішений». Далеко не всім легко подолати сором'язливість і страх бути відкинутим при знайомстві, а також проявити себе як цікавого співрозмовника, який може говорити не тільки про гарну погоду.

Чому нам не про що поговорити

Перш ніж кусати лікті і вішати на себе ярлик похмурого співрозмовника, треба спробувати з'ясувати, чому не про що говорити з новим знайомим або навіть з людиною, якого ви давно знаєте.

Причини скутості в спілкуванні досить різноманітні. Більшість психологів умовно виділяють основні причини труднощів при вибудовуванні бесіди. Нерозуміння

Більшість проблем у спілкуванні виникає саме через нерозуміння алгоритмів спілкування. Діалог перетворюється з природного процесу в нездійсненне завдання. Людина просто не може усвідомити, що йому сказати, яка манера спілкування буде доречна, про що поговорити, якщо не про що, і так далі. Єдиним виходом у такій ситуації людина знаходить переривання контакту. Незрозумілі можуть бути різні аспекти побудови спілкування.

Модель поведінки

Відомо, що в різних ситуаціях ми вибудовуємо спілкування згідно з визначеними сценаріями. Вони залежать від того, в якій ситуації ми знаходимося, з ким відбувається спілкування в даний момент. Ключем до вибору правильної моделі поведінки служить, в першу чергу, соціальний статус співрозмовника: близьке це людина, підлеглий або начальник. Деякі люди плутають ці поняття, що може негативно позначитися на процесі спілкування.

Результатом такої підміни понять стає панібратство або ж навпаки надто офіційна чи навіть зверхнє ставлення до близьким людям. Формальна та неформальна обстановка

Кожен колектив має певні правила поведінки. Якщо це офіційна група, то ці правила чітко прописані, але в інших випадках людям доводиться самостійно адаптуватися до навколишнього середовища. Порушення неписаних правил спілкування також не вітається, а при їх порушенні можна відчувати труднощі в комунікації.

Невербальні знаки

Одним з найважливіших складових будь-якого діалогу є невербальне спілкування. Коли людина не знає, про що поспілкуватися, якщо не про що, він починає нервувати і вибирає не зовсім доречні теми. Не кожен співрозмовник може прямо сказати про те, що тема розмови його не влаштовує, тоді він починає посилати різні сигнали, використовуючи в тому числі мовою жестів.

Емоції

Кажуть, що є теми, на які потрібно спілкуватися особливо обережно: це політика і релігія. Деякі жартома додають до цього списку ще й футбол. У реальності цей список набагато ширше, так як будь-яка тема може бути для співрозмовника тригером і викликати у нього негативні емоції. Особливо обережно слід використовувати «чорний» гумор. Мова

Мовний бар'єр — одна з найбільш очевидних причин труднощів у спілкуванні. Проте проблеми можуть виникнути і між носіями однієї мови. Це залежить від рівня освіти, місця проживання і виховання людей. Страх

Ще одна поширена причина проблем у комунікації — страх спілкування. Страх може бути викликаний надмірною сором'язливістю, комплексами, травмами, перенесенням чужого досвіду і безліччю інших причин. Головна відмінність цієї проблеми з нерозумінням полягає в тому, що із-за страху спілкування може зовсім не розпочатися.

Багато людей бояться виражати свої емоції, говорити про свої думки і відстоювати свою точку зору. Причому, як правило, велика частина з них боїться не стільки почати розмову, скільки бути відкинутими, висміяними. Часто таку проблему відчувають молоді люди, які не знають, як почати бесіду з дівчиною. В той час як їх більш сміливі товариші у всю використовують будь-які, навіть самі банальні, прийоми знайомства і користуються популярністю у протилежної статі. Відраза

Особиста неприязнь також може з'явитися дуже вагомою причиною труднощів у спілкуванні. В цьому випадку навіть не доводиться думати про те, про що поговорити, якщо не про що. За таких обставин людина в принципі не має ніякого бажання починати і вже тим більше продовжувати бесіду.

Не даремно існує прислів'я «зустрічають по одягу». Причиною особистого відрази може бути неохайний зовнішній вигляд, проблеми з особистою гігієною, зовнішня схожість з неприємною людиною і навіть сумнівна репутація. Інтерес

Проблема інтересу — дуже тонке поняття. Як недостатня, так і надмірна зацікавленість у співрозмовнику зовсім не сприяють нормальному спілкуванню. Надмірна зацікавленість людиною може викликати у нього побоювання і, як наслідок, відторгнення. Недолік зацікавленості, логічно, просто зведе спілкування немає.

Як же зробити так, щоб спілкування проходило легко і невимушено, і про що поговорити, якщо не про що?

У першу чергу потрібно обирати тих людей, з якими легко і приємно перебувати поруч. Не варто насилувати себе, якщо вести діалог не хочеться. По-друге, просто необхідно працювати над собою і своєю самооцінкою. Позбавлятися від комплексів, опрацьовувати травми минулого, при необхідності звернутися до психолога.

Крім усього іншого, необхідно розвиватися: займатися улюбленою справою, читати книги, жити повноцінним життям.

Звичайно ж, потрібно вчитися не тільки говорити, але й слухати. Бути цікавим співрозмовником — значить не тільки базікати про себе без угаву, але і дати шанс людині висловитися. Запорука цікавого і продуктивного спілкування — обмін інформацією і позитивною енергією. Будьте собою, відкиньте страхи і сумніви, кажете, слухайте і буде вам щастя!

Маргарита Сулик



Категория: Отношения