Які запитання ставлять батьки перед вакцинацією проти ВПЛ?
Опубликованно 06.04.2019 08:30
Деякі питання про щеплення проти вірусу папіломи людини (ВПЛ) задають майже всі батьки перед вакцинацією, як стверджує педіатр Ліліт Марутян.
Багато батьків, наприклад, хочуть знати, чому вакцинацію проти вірусу папіломи людини проводять у 13-річному віці. Вони запитують, чи можна її відкласти на кілька років. Зрештою, у 13-річному віці процес статевого дозрівання у дівчинки в самому розпалі, і батьки побоюються, що вакцинація може якось на нього вплинути.
На думку фахівців, відкладати вакцинацію без серйозної необхідності не варто: по-перше, її рекомендується робити до початку статевого життя, коли підліток ще, швидше за все, не стикався з вірусом папіломи людини. По-друге, за словами педіатра, найкращий імунна відповідь на вакцину буває до 15 років: підліткам вводять тільки 2 дози вакцини, а людям після 15 – вже три дози, щоб отримати такий же імунну відповідь.
Що стосується статевого дозрівання і репродуктивного здоров'я, вакцина не впливає ні на перше, ні на друге, стверджують фахівці.
Ще одне питання, яке задають майже всі батьки, стосується безпеки вакцини – батьки хочуть знати, наскільки вона безпечна, адже, зрештою, на ринку вона з'явилася порівняно недавно. Як зазначила Ліліт Марутян, будь-яка вакцина, перш ніж потрапити на ринок, проходить через безліч досліджень – її перевіряють навіть ретельніше, ніж всі інші лікарські препарати, адже вакцини будуть використовуватися на великій групі населення, і вони просто зобов'язані бути безпечними.
За словами фахівця, вакцина проти ВПЛ, пройшовши всі необхідні дослідження, вийшла на ринок в 2006 році. У багатьох країнах її використовують ось вже 13 років, і ніяких серйозних проблем, які були б пов'язані саме з вакциною, помічено не було.
Третє питання, яке часто задають батьки, стосується всіх вакцин – не тільки Гардасила. Батьки хочуть знати, чи небезпечний алюміній, який в них міститься.
За словами Ліліт Марутян, алюміній дійсно міститься у вакцинах – в невеликій кількості – і відіграє допоміжну роль. Однак цей же алюміній міститься і в багатьох продуктах харчування, і навіть в грудному молоці і в штучних молочних сумішах для немовлят. Згідно дослідженнях, діти через вакцини отримують у кілька разів менше алюмінію, ніж через материнське молоко і через молочні суміші. Так чи інакше, у всіх трьох випадках цей алюміній, за словами фахівця, не впливає на розвиток дитини.
Категория: Новости