Причиною безпліддя у жінок можуть бути фталати – дослідження
Опубликованно 12.02.2019 22:28
Флалаты – речовини, що містяться в пластиці – можуть бути винні в жіночому безплідді. Поки що це доведено лише щодо гризунів, але не виключено, що і на людей ці речовини впливають негативно.
Вчені з Університету Іллінойсу давали самок гризунів перорально фталати DiNP або DEHP протягом 10 днів, в результаті чого відбувалося порушення репродуктивного циклу, і зменшувалась імовірність зачаття терміном до 9 місяців.
Фталати, як відомо, додаються в пластик і вініл, щоб зробити матеріал більш м'яким, гнучким, витривалим. Їх можна знайти в упаковці харчових продуктів, вінілових підлогових покриттях, медичних пристроях і косметиці. Нерідко через їжу, збережену в пластиковій посуді, ці речовини потрапляють і в організм людини.
Тварини в рамках експерименту отримували фталати в дозі від 20 мікрограмів до 200 мілілітрів на кілограм тіла. Через 10 днів самок ссадили з самцями для спарювання. Через три місяці третину самок, одержувала найменшу дозу DEHP і DiNP, не змогла зачати. У контрольній групі 95% самок завагітніли.
Є теорія, згідно з якою, фталати викликають порушення регуляції стероїдних гормонів в вистилки матки (ембріон гірше приживався). Також, можливо, фталати прискорюють знос репродуктивної системи в цілому.
Категория: Новости