Чоловічий сюртук: історія і зміни


Опубликованно 07.12.2018 19:12

Чоловічий сюртук: історія і зміни

У різні епохи була популярна найрізноманітніша одяг, а слідували моді не тільки жінки, але і чоловіки. Що стосується повного підпорядкування модним тенденціям, то сьогодні це необов'язково. Хоча бути в курсі все-таки варто для того, щоб не перебувати в шоці від новин про те, що деякі моделі вечірніх суконь можна носити з кросівками, а короткі джинси - це не помилка, а цілком модна річ. Мова піде про такий предмет гардеробу, як чоловічий сюртук, дуже популярному в XVIII-XIX століттях.

Що таке сюртук?

Серед чоловічого населення різних країн досить популярні класичні костюми. Якщо не заглиблюватися в історію, то саме ці речі стали свого роду символом серйозності і положення в суспільстві свого володаря. Незважаючи на те що фото чоловічого сюртука найчастіше представлені користувачам Інтернету як моделі минулих століть, ця річ і її похідні популярні досі.

Така одяг для чоловіків являє собою подовжений піджак, найчастіше доходить до коліна. Одним з розпізнавальних знаків вироби в XVIII столітті були гудзики. Спереду вони знаходилися на рівні талії, а ззаду на цьому ж рівні вони кріпилися у вигляді декоративних елементів.

Трохи історії

З розвитком цивілізації люди все більше надавали значення своєму зовнішньому вигляду. Чим швидше розвивалася людина, тим більше рамок накладалося на його зовнішність. На зміну сорочок і поясів прийшли чоловічі костюми. Сюртук ж успішно замінив плащі, жилети, ставши невід'ємною частиною гардеробу вищого і середнього шарів населення.

У Росії цей вид одягу прийшов з Європи практично відразу після появи. Зовнішній вид сюртука змінювався під впливом моди і часу. Переглядалися такі показники, як рівень талії, довжина, ширина і загальна будова чоловічого костюма. Але незмінно верхня частина чоловічого костюма - сюртук була на піку популярності. Крім того, були введені формені костюми, основою яких також була саме ця деталь гардеробу. З чого шили?

Матеріал, що використовується при пошитті чоловічого сюртука, міг змінюватись за якістю і ціною і залежав від фінансового стану майбутнього власника, сезону і приводу, за яким, власне, сюртук і був пошитий. В кінці XVIII століття були популярні такі тканини, як камлот, шалон і казинет. Розповімо про них по порядку: Казинет - одноколірна тканина, є бавовняної, виготовлялася за методом саржевого переплетення. Шалон - тканина, що завідомо має малюнок у вигляді діагональних смуг, виготовляється за технологією, повністю стирає відмінності між лицьового і виворітного стороною. Матеріалом для неї є шерсть, але, тим не менш, вона виходить досить легким і практичним. Камлот - дороге задоволення для середнього класу початку XIX століття, виготовляється з вовни верблюда або ангорської, що має у волокнах домішка шовку. Полотно на дотик було м'яким і мало пухку структуру. Саме через дорожнечу такого матеріалу для пошиття був придуманий більш дешевий аналог камлоту, що повністю складається з бавовняних волокон.

Поступово нова мода витіснила цей предмет гардероба з ужитку, але залишилися його похідні - піджак, фрак, смокінг та інші види верхнього одягу. У сучасному світі вибір тканин і фасонів більше ніж коли-небудь, тому в магазинах можна зустріти не тільки чоловічий шкіряний сюртук, але і жіночий вовняної або шовковий, найчастіше використовується як деталь маскарадного костюма.

Колір

Жорсткі рамки можна помітити не тільки розглядаючи фасони, але і відносно кольорової гами. Наприклад, у першій половині XIX століття велику популярність мали яскраві кольори - зелений, бордовий і темно, але з часом мода змінилася.

Друга половина століття ознаменувався зміною в колірних відтінках в бік простоти і консервативність. Модними стали сірий і чорний кольори. Також для святкових випадків були передбачені сріблясто-блакитний, білий і бежеві сюртуки.

Зараз складно знайти людину, яка носить сюртук як повсякденний одяг. Навіть на свята більш популярно одягати піджаки різної довжини і фасону. В деяких випадках можна побачити і фрак, але він вже відноситься до одягу тих, хто регулярно відвідує вечірки вищого світу. І все ж чоловічий сюртук часто використовується в театральних постановках, приурочених до періоду з середини XVIII до середини XIX століття, що додає їм достовірності та жвавості. Автор: Лідія Петухова 4 Грудня, 2018



Категория: Мода