Як зав'язувати арабську хустку?


Опубликованно 02.12.2018 00:06

Як зав'язувати арабську хустку?

В останні кілька років у списку модних трендів всіх сезонів одне з головних місць займає одяг і аксесуари в етнічному стилі. Один з таких аксесуарів - арабську хустку. В Росії його називають арафаткой. До речі, у багатьох виникає запитання: "Як називається арабську хустку?" Звичайно, його справжня назва звучить дещо інакше - шемаг або куфия. Але в Росії він отримав назву «арафатка» у зв'язку з тим, що його носив Ясір Арафат і його образ міцно пов'язаний з цим великою хусткою в косу чорно-білу клітинку. Тому на питання, як називається чоловічий арабську хустку, можна відповісти також. Арафатка в якості модного аксесуара з'явилася на подіумі не так давно, всього кілька років тому. І спочатку його поява було несміливим, як би невпевненим в успіху. Однак цінителі моди відразу ж взяли на замітку цю новинку, яка стала прекрасною родзинкою модних колекцій.

Дизайн арабського хустки

Спочатку арафатка повністю повторювала свій первісний дизайн: коса клітина чорного або червоного кольору на білому тлі. І, звичайно ж, довгі китиці по всьому периметру хустки. Але у міру зростання популярності арафатки, дизайнери, немов змовившись, значно розширили кольорову гаму арабських хусток, чоловічих в тому числі. Тепер ми можемо вибирати шемаг для себе, виходячи з самих примхливих своїх смаків. Наприклад, клітина на білому тлі буває не тільки червоною або чорною, але і синього, рожевого, зеленого, жовтого. Загалом, всі кольори веселки до наших послуг.

Але модельєри не зупинилися тільки на цій концепції: кольорова клітина - білий фон. Вони пішли набагато далі, представивши нам великі колекції арабського хустки - двоколірних, залишивши за бортом білий фон. Тому дуже часто можна зустріти арафатки найяскравіших кольорів: чорно-жовта, червоно-помаранчева, чорно-рожева і ін. Є і елегантні варіанти забарвлень, коли клітка і фон являють собою поєднання двох відтінків - світлого і темного - однієї колірної гами. Носять арабську хустку, як правило, або на голові, або на шиї.

Є кілька способів зав'язування. Кожен з цих способів можна вважати універсальним, придатним практично під будь-який образ. Про те, як зав'язувати арабську хустку на шиї, ми і поговоримо докладніше.

Класичний спосіб

Цим способом зав'язують і палантини, і шалі, і шовкові хустки. Отже, складіть арафатку вдвічі, по діагоналі. Вийшов трикутник. Накиньте арафатку на плечі так, щоб її кут був на одному плечі, а кінці - на іншому. Ці кінці зав'язувати не потрібно, їх просто скріплюють брошкою. Це найбільш популярний спосіб зав'язування арафатки серед жінок, що віддають перевагу романтичний, жіночний або класичний стиль в одязі. Так арафатку можна зав'язувати поверх плаща, пальто або поверх сукні прохолодним літнім вечором.

Куточок

Арабська хустка, зав'язана таким способом, чудово виглядає з короткими куртками з шкіри або деніму, з пуховиками середньої довжини, а також з пальто і плащами облягаючого покрою. Щоб зав'язати арафатку на шиї куточком, знову-таки складіть її в трикутник. Накиньте арафатку на груди так, щоб трикутник був попереду, а кінці ззаду на шиї. Підтягніть край арафатки до середини особи, а ззаду, на шиї перекиньте кінці хустки і укладіть їх попереду, під трикутником на грудях. Зав'яжіть їх у вільний вузол, край хустки опустіть. В результаті вийде вільний трикутник, який чудово доповнить ваш образ, а також захистить від холоду. Краватка

Склавши арафатку у вже знайомий нам трикутник, накиньте її на плечі так, щоб трикутник розташувався ззаду, прикриваючи вашу спину, а кінці вільно звисали спереду. Один кінець хустки перекиньте через інший. Вийде вільний вузол. Потім пропустіть кінець всередині петлі, вивівши його з протилежного боку. Іншими словами, зав'яжіть класичний вузол, яким зав'язують краватку. Цей спосіб зав'язування арафатки чудово виглядає з будь-яким нарядом.

Хомут

Отже, складений трикутником хустку скручуємо в джгут. Вільний він буде або тугий, вирішувати вам. Все залежить від стилю вбрання. Отриманий джгут кілька разів обертаємо навколо шиї, ховаємо кінці у складках арафатки. Такий хомут з арафатки дуже стильно доповнює будь-який наряд. Арафатку, зав'язану хомутом, можна носити не тільки з верхнім одягом, але і з сукнею, костюмом, спідницею і блузкою, сорочкою і брюками. Варіантів маса. Петля

Цей спосіб схожий на попереднього хомути. У його основі також використовується джгут з арафатки. Такий джгут складаємо удвічі і накидаємо на шию: попереду з одного плеча звисає петля, а з іншого кінці. Ці кінці ми просовуємо в петлю і трохи підтягуємо їх, залежно від особистих уподобань. Дуже часто петлею з арафатки доповнюють верхній одяг, зав'язуючи її під коміром. Також чудово петля виглядає з піджаками, жакетами і сорочками строгого крою.

Одне з прекрасних якостей арафатки - це матеріал, з якого вона пошита. Найчастіше їх виготовляють з натуральної вовняної нитки. Це варіант для холодного часу року. Тому арабські хустки так добре зігрівають в холоди і морози. Але полегшені варіанти арафатки виткані з бавовни. Саме бавовняні і носять влітку. І щоб арафатка служила вам як можна довше, не втрачала яскравості кольору і надовго зберегла зовнішній вигляд нової речі, дуже важливо правильно доглядати за цим аксесуаром. Як доглядати за арафаткой?

Вовняні арафатки краще прати вручну в теплій (не гарячої) води. Спочатку налийте в ємність воду, потім додайте трохи прального порошку для делікатних тканин. Розмішайте його у воді до повного розчинення. Покладіть у воду хустку і трохи виперіть легкими, стискають рухами. Залиште виріб у воді на кілька хвилин, потім добре прополощіть у великій кількості холодної води. Можна використовувати невелику кількість кондиціонера для білизни. Віджимати хустку выкручивающими рухами не можна, інакше він розтягнеться і втратить форму. Сушити арафатку краще розклавши її на столі, на рушник. Принаймні, перші кілька годин. Потім її можна повісити на мотузку. Арафатки з бавовни також перуть у теплій воді, вручну. Сушити можна відразу розвісивши на вірьовці для сушіння білизни. Коли арафатка майже висохне, її можна пропрасувати праскою в делікатному режимі. Автор: Ксенія Самохіна 29 Листопада, 2018



Категория: Мода