Як прати кашемір: корисні поради і практичні рекомендації


Опубликованно 20.11.2018 00:44

Як прати кашемір: корисні поради і практичні рекомендації

Кашемір – це унікальна тканина, яка коштує недешево. З неї роблять різноманітні речі, виглядають вони красиво і актуально. Кожен оцінює цю одяг тільки з кращого боку – м'яка, приємна на дотик, хороша в шкарпетці. Але перш, ніж купити такий виріб, варто оцінити свої можливості. Важливо знати, як правильно прати кашемір. Здійснюючи недбалу прання, можна зіпсувати річ. Ручне прання

Один з перших і доступних методів, як прати светр з кашеміру, – це вручну, без застосування техніки. Немає необхідності відразу йти в хімчистку. Озброївшись корисною інформацією, споживач уникне проблем. Варто одяг оглянути на наявність плям, після чого скористатися спеціальними дбайливими засобами. Сьогодні в магазинах достатньо варіантів.

Подальші дії

Далі треба діяти по інструкції: Виробники часто до основного матеріалу підключають добавки, ця інформація розташована на етикетці. Від неї залежить принцип прання. Підійде миючий засіб для вовни і шовку, краще рідке. Вода повинна бути середньої температури, оскільки гаряча призведе в непридатність одяг, а холодна не відпере її. Перед тим як прати кашемір, варто підібрати потрібну ємність. Цілком підходить ванна або таз. Невелика кількість вибраного миючого складу розводять у воді. Шерсть не любить лежати у воді тривалий час, так що замочувати її немає сенсу. Після прання необхідно обережно стиснути одяг у воді, але викручувати не можна. Якщо є плями, їх попередньо обробляють засобом, але не варто сильно терти, так як кашемір втрачає колишню форму і більше не відновлюється. Вода змінюється на чисту, злегка теплу. Полоскати під струменем не варто, оскільки це розтягує ніжні волокна тканини. Далі ще раз треба несильно стиснути речі. Акуратно, про бока ванною або таза, вичавити зайву вологу з тканини. Після кладеться на стіл рушник, а на нього кашемір. Вода поступово йде.

Прання вручну – складний процес, який вимагає особливої уважності. Але і сушка займе багато часу. Щоб не з'являвся неприємний запах, рушник періодично змінюється, а одязі потрібно надавати потрібну форму.

Як прати кашемір в машинці

Сьогодні у пральної машинки автоматичного типу є різноманітні режими, завдяки чому легко доглядати за дорогими тканинами. Важливо правильно підібрати режим, щоб не зіпсувати одяг. Як прати кашемірові речі: Якщо на одязі присутній оздоблення чи аплікація, в машинці таку річ прати не можна. Вивернути кашеміровий костюм, светр або пальто на виворітну сторону, помістити в спеціальний мішок або просту наволочку. Вибрати відповідне миючий засіб, щоб не відбувалося руйнівного тертя об інші предмети одягу. Прати слід окремо або заповнювати барабан машини на 1/2. Температурний режим - не більше 30 градусів. Режим вибирається делікатний або ручний для шовку. Також варто вибирати невеликі обороти віджимання. Але багато перуть без нього.

Застосовувати кондиціонер немає необхідності. Кашемірові костюми, пальто, светри мають невеликі волоссячко, тому при частій машинному пранні вони злипаються, зовнішні дані губляться. Не завжди така процедура закінчується якісно і без втрати товарного вигляду. Правила

На питання про те, чи можна прати пальто з кашеміру в машинці-автомат, фахівці дають позитивну відповідь. Прати можна, але з дотриманням усіх правил. Коли після такої процедури відбувається усадка тканини, потрібно: Намочити одяг і потягнути. Витримати в перекису. Готується розчин – береться 10 літрів води, в неї поміщається півтори столових ложки складу. Одяг опускається на 3 години. Далі її необхідно прополоскати і висушити.

Зрозуміло, що якщо зробити помилку, то в результаті можна зіпсувати дорогу річ. Тепер зрозуміло, як прати кашемір в пральній машині. Але які є варіанти ще? Інші методи

Ще один зручний спосіб для ніжного кашеміру - чистка. В домашніх умовах існує цілий асортимент підходящих засобів. Важливо дотримувати рекомендації, завдяки яким тканина залишиться якісною: Білизна і дитяча присипка. Перший варіант підходить для світлих речей, а присипка може використовуватися на будь-якому одязі. Деякі прибирають плями і бензином, але не варто ризикувати. Будь-який засіб наноситься на область забруднення в невеликій кількості. Оцет підходить для забруднень з запахом. Його роблять десятивідсотковим і обробляють пляма. Після чого потрібно добре прополоскати річ з додаванням освіжувача. Аміак і мило. Спочатку плями намилюють, після чого змащують першим зазначеним речовиною. Гірчиця-порошок. Складом посипають забруднення, залишають на дванадцять годин, після чого добре витрушують.

Плями на пальто з'являються найчастіше, особливо якщо річ світлих тонів. У такій ситуації попрацювати над забрудненнями можна з використанням нашатирного спирту. Але не в чистому вигляді, а з гліцином. Для цього беруть одну столову ложку гліцину і половину водного розчину гідроксиду амонію. Після розподіляють на поверхні. Не потрібно терти. Далі робиться піна і укладається на пляму. Залишається на дванадцять годин, а потім із застосуванням щітки забирається очищаюча маса.

Іноді з першого разу знищити брудні плями не виходить. У такій ситуації потрібно повторити. Важливо не застосовувати занадто агресивні сполуки, краще віднести одяг у хімчистку. Але не всі майстри знають, як працювати з таким матеріалом. Варто звертатися тільки до перевірених фахівців.

З чим можуть виникати проблеми

Крім правильної прання та видалення плям, потрібно знати, як сушити одяг. Тому що допущені в цьому процесі помилки зіпсують тканина безповоротно. Які дії не принесуть шкоди: Мокрий кашемір не повинен виявитися занадто близько до батарей та інших приладів, що випромінюють тепло. Вішати сушити за стандартною схемою – на мотузках, не можна, тим більше на вулиці. Сонячні промені зіпсують колір. Будь-яка річ з такої тканини під своєю вагою буде розтягуватися. Тому її кладуть на рівну горизонтальну поверхню до висихання. На плічка також не варто розміщувати одяг - підійде махровий рушник.

У будь-якому випадку кашемірова річ сушиться в горизонтальному положенні до закінчення процедури. Фен застосовувати не можна. Інакше тканина зіпсується, форма загубиться. Іноді при довгому висиханні може з'являтися неприємний запах. Щоб прискорити процедуру, потрібно міняти тканину або рушник під сохнущим кашеміром. Як погладити

Часто виникають питання не тільки з прання і сушіння, але і відносно прасування. Хоч сучасні праски і багатофункціональні, проблема не завжди вирішується. Найнадійніший варіант – звернутися у фірму по прасуванню одягу, але не всі на це готові. В такій ситуації цілком можна зробити процедуру самостійно. Вийде якісно, якщо кожен етап буде виконуватися. згідно з рекомендаціями: Включається праска на парове отглаживание. Після чого їм проводять по поверхні одягу без дотику. Процедура робиться з обох сторін. Температура повинна становити 50 градусів.

Чому потрібно працювати без дотику

Доторкатися не можна, оскільки залишаються плями і псується ворс. Так що уважність – це обов'язкова умова. Висновок

Корисні поради допомагають не відправляти речі в хімчистку, а самостійно добитися ідеально чистої поверхні. Важливо перед початком будь-якої процедури ретельно ознайомитися з інформацією на етикетці. Кашемір – дорога, якісна тканина. Лише при хорошому догляді вона прослужить довгий час і не зіпсується. Автор: Афанасьєв Юрій 19 Листопада, 2018



Категория: Мода