Силіконові грудні імплантати підвищують ризик розвитку аутоімунних захворювань – вчені
Опубликованно 16.11.2018 00:46
У жінок з силіконовими імплантами в грудях ризик розвитку аутоімунних захворювань підвищується на 45% порівняно з жінками з натуральними грудьми. До такого несподіваного висновку дійшли вчені з University of Alberta (Канада).
На їхню думку, підвищений ризик розвитку аутоімунних захворювань пов'язана з реакцією організму на грудні імпланти – чужорідний матеріал, який потрапив у тіло.
Вищеназвані вчені проаналізували результати спостережень за майже 25 000 израильтянок, які збільшили груди з допомогою імплантів, та за 100 000 жінок, які не пройшли через подібні операції. В результаті дослідники виявили зв'язок між силіконовими імплантами і деякими аутоімунними захворюваннями, зокрема: синдром Шегрена, аутоімунна хвороба слинних і слізних залоз, системний склероз, аутоімунна хвороба сполучної тканини, яка атакує шкіру, судини, нирки і легені, саркоїдоз, аутоімунна хвороба легенів, шкіри та лімфовузлів.
За словами вчених, пластичні хірурги повинні попереджати своїх пацієнток про підвищений ризик розвитку у них аутоімунних захворювань, особливо якщо у пацієнток вже є такі захворювання або схильність до них. Також дуже важливо дотримуватися обережності при наявності будь різновиди алергії, так як алергія – теж аутоімунна реакція, підкреслюють фахівці.
Зазначимо, що аутоімунні захворювання – це захворювання, пов'язані з порушенням функціонування імунної системи людини, яка починає сприймати власні тканини як чужорідні і атакує їх.
Категория: Новости