Вчені спростували зв'язок між фізичною активністю та ранньою менопаузою
Опубликованно 06.09.2018 22:45
Вчені спростували зв'язок між фізичною активністю та ранньою менопаузою.
Як повідомляє журнал Human Reproduction, в рамках великомасштабного дослідження були проаналізовані дані 107 275 американських медсестер, за якими спостерігали з 1989 по 2011 рр. У підсумку фахівці прийшли до висновку, що зв'язок між фізичною активністю в будь-якому віці ранньої природною менопаузою повністю відсутня.
Залучені в експеримент медсестри заповнювали анкети, відповідаючи на питання, що стосуються, зокрема, того, скільки часу вони відводять фізичним вправам або ж будь-якої роботи, пов'язаної з фізичним навантаженням. Крім того, надавалася інформація про їх расової та етнічної приналежності, вік, освіту, зростання, вік, куріння, дієти і вживання харчових добавок.
Дослідників також цікавило, коли у випробовуваних були перші місячні, чи були вони вагітні, чи використовували вони оральні контрацептиви, призначалася їм гормональна терапія.
Щоб оцінити інтенсивність фізичної активності, вчені множили кількість годин фізичних вправ на тиждень на показник метаболічного еквіваленту (MET). Таким чином, їм вдалося розрахувати загальна кількість годин MET в тиждень.
Протягом 20 років спостережень у 2786 залучених в експеримент медсестер природна менопауза почалася у віці до 45 років. При цьому при оцінці ризику ранньої менопаузи, не було виявлено суттєвої різниці між жінками з високим і низьким рівнем фізичної активності. Даний показник не був пов'язаний з рівнем їх фізичної активності в підлітковому віці.
Виходячи з результатів досліджень, вчені припускають, що з ранньою менопаузою пов'язані інші фактори. Так, більш високий рівень споживання кальцію і вітаміну D у молочних продуктах пов'язаний з більш низьким ризиком ранньої менопаузи. Аналогічна картина спостерігається й у випадку споживання рослинного білка. Між тим ризик ранньої менопаузи підвищують вживання тваринного білка, паління і низька вага.
Категория: Новости