Спідниця - подвійне сонце: пошиття
Опубликованно 02.09.2018 03:45
Таку дивовижну спідницю можна зшити навіть початківцям. Адже крій не настільки складний, як здається. Просто потрібно підготувати все необхідне, що потрібно для створення виробу. А потім зняти мірки для спідниці - подвійне сонце. Про правила пошиття розказано в статті. Визначаємо розмір
Необхідно зняти мірку сантиметровою стрічкою по лінії талії. Саме вона допоможе уточнити її окружність. Потрібно знати довжину – r і довжину – R. Знаючи ці розміри, ми зможемо накреслити коло для спідниці сонце. R – це відрізок довжини спідниці (до нього додаємо 1,5 см на подгибку низу), r – ми будемо вважати, як показано нижче.
Обхват талії склав 79 см, але нам потрібно дізнатися радіус цієї окружності. Тому використовуємо формулу: r = окружність талії, ділимо на 2 Пі. r = 79/6,28 = 12,5 див. Отриманий радіус можна округляти як у більшу, так і у меншу сторону. Створюємо лекало
Коли ми вирахували необхідні розміри, можна перейти до наступного етапу роботи. Для цього потрібно підготувати папір для викрійки спідниці - подвійне сонце. Потім складемо її один раз навпіл, а потім другий раз (по лініях, як показано на малюнку). Після цього починаємо будувати викрійку на згорнутому квадратному відрізку папери.
Побудова викрійки
Спершу відзначаємо радіус посадки r. Потім розмічають довжину спідниці R + 1,5 см (надбавку для низу спідниці на підшивання). Ще додається 0,5 см на верхній зріз.
Після обчислення r = 12,5 см від верхнього кута квадрата сантиметровою стрічкою відміряємо відстань і за допомогою олівця ставимо першу мітку, а іншу мітку в 54,5 см від верхнього кута, так як спідниця має довжину 40 + 1,5 + 0,5 + r = 54,5 див.
Коли розмітили обидва радіусу, потрібно намалювати на папері дві окружності. Беремо сантиметрову стрічку і від кута верхнього квадрата по мітках креслимо плавну лінію олівцем довжину r і R. Готуємо лекало
По намічених лініях вирізаємо кравецькими ножицями викрійку. Після цього її необхідно розкласти на рівній поверхні і переконатися в тому, що вона вийшла такої форми, який вам потрібна з отвором в середині. Потім створене лекало для спідниці - подвійне сонце своїми руками потрібно розділити на дві частини (тобто це коло розрізати навпіл). Яку тканину використовувати?
Для пошиття вироби використовують легкі матерії: починаючи від бязі і закінчуючи шифоном. Застосовують різні вишукані та стильні тканини, всі види користуються попитом. Кожен вибирає на свій смак і колір. Також можна використовувати товсті тканини, які тримають форму, вони чудово підійдуть для холодного часу року. Скільки метрів тканини знадобиться для двошарової спідниці?
Щоб зшити виріб, потрібно: Для верхньої спідниці такого фасону можна використовувати матерію з шириною 1 метр 50 сантиметрів і завдовжки 1 метр 22 сантиметри. Для нижньої спідниці необхідна довжина 1 метр 30 сантиметрів, а ширина 1 метр 50 сантиметрів. Довжина поясу - 89 см, а ширина - 7 див. Коса бейка для обробки низу двох спідниць - 5 метрів 32 сантиметри. Флізелін - 10 сантиметрів. Розкрій верхньої і нижньої спідниці
На розкрійний стіл в розгорнутому вигляді розкладаємо тканина, ширина якої 1 метр 50 сантиметрів. Нагору по частковій лінії кладемо лекало, відступаючи від верхнього зрізу 1,5 см (це потрібно для того, щоб на бічні зрізи спідниці залишилися припуски на шви), як показано на рисунку. Вирізаємо першу деталь основний спідниці, потім аналогічним чином виготовляємо другу половинку. Продовжуємо викроїти спідницю - подвійне сонце.
Викроюємо другу спідницю, яка знаходиться під основною. Розкладаємо підкладковий матеріал на рівній поверхні завширшки 1 м 50 см. На неї кладемо паперову викрійку, відступаючи від верху на 1,5 см. До низу підкладкової спідниці додаємо на 8 див. Першу деталь виробу вирізаємо, потім по тій же технології вирізаємо другу половинку.
В останню чергу вирізається пояс. Таку деталь кроять для спідниці - подвійне сонце часткової або поперечної. Вона може бути стачной або цельнокроеной. Обхват талії 79 + 10 = 89 див. Довжина пояса дорівнює 89 см, ширина - 7 див. В готовому вигляді він виходить шириною 3 див. Пошиття
На двох спідницях обробляють бічні зрізи. Ліві сторони сточують повністю, а праві від підпису під застібку на блискавку і до кінця зрізу. Потім вони разутюживаются. Дві спідниці у верхній частині з'єднуються між собою, основна йде нагору, а підкладкова під низ. Потім втачивается застібка на блискавку.
Низи двох спідниць обробляються косою бейкой. На пояс наклеюється флізелін з допомогою праски і деталь притачивается. Якщо залишається зайва довжина, її можна зрізати при необхідності. Пояс притачивается до спідниці - подвійне сонце у верхній частині. Обробляється петля і пришивається ґудзик. Зроблена своїми руками спідниця готова до шкарпетці. Схоже виріб
Двошарова спідниця на гумці будується трохи по-іншому. Щоб вона добре проходила через стегна, замість мірки талії використовують мірку обхвату стегон. І додатково додають на шви. Принцип побудови такої ж, як показано вище. Тканина розкладається по частковій. Пояс викреслюється по довжині верхнього зрізу спідниці. Гумка вставляється за розмірами обхвату талії. Її розрахунок: r = ? (ПРО+6) : 6,28 R = довжина спідниці.
Циганська спідниця
Зараз великою популярністю користується цей виріб. Такий вид циганської спідниці - подвійне сонце відрізняється від інших видів тим, що вона яскрава і насичена. В ній присутня багата обробка, що складається з воланів, мережив, атласною бейки. Вона має дві спідниці: одну основну, а іншу як "подъюбника". Виріб служить в основному для танців. І крій її відрізняється від інших видів коротких подвійних спідниць-сонце. А чому? Тільки тому, що вона довга і розкльошена.
Поєднання деталей між собою
Щоб створити сукню, необхідно додатково побудувати креслення основи, і перевести її з креслення на кальку. Береться тільки поличка і спинка до талії. Викроюємо деталі на тканині за допомогою лекала, не забуваючи про припуски на шви. Потрібно зшити ліф повністю. Потім його з'єднують по лінії талії з спідницею - подвійне сонце. Будують окремо рукав. А потім вметывают і втачівают деталі в сукні зі спідницею - подвійне сонце.
Доопрацьовують обробку і виробляють волого-теплову обробку. З допомогою таких з'єднань деталей між собою виходить виріб. Автор: Наталія Степанищева 31 Серпня 2018
Категория: Мода