Одяг в рустикальному стилі: особливості і приклади
Опубликованно 23.08.2018 07:15
Сьогодні, коли натуральність матеріалів та близькість до витоків зведені в культ, немає нічого дивного, що одяг в рустикальному стилі стає все більш популярною. Серед її приверженок ті, хто прагне до гармонії і спокою, цінує індивідуальність і можливість реалізовувати творчі ідеї, не терпить ширвжитку, захоплюється історією і етнографією, живе в злагоді з природою.
Саме слово «рустик» дослівно перекладається з латини як «простий», «сільський», «грубий». Саме таким і повинен бути підсумковий образ – трохи наївним, провінційним, нарочито недбалим, але не позбавленим колориту. Концепція стилю
Рустик з'явився у вигляді міксу деяких інших споріднених стилів: этничного, ковбойського, бохо, еко. Досвідчена модниця легко помітить, що одяг в стилі рустик може володіти елементами провансу або нордіку, в ній можуть бути присутніми індіанські мотиви.
Головна ідея полягає в зручності, комфорт, функціональність. Але досягається це аж ніяк не на шкоду красі. Одяг, взуття та аксесуари виразні, самобутні, нерідко прикрашені безліччю продуманих деталей.
Зайва технологічність, синтетичні матеріали, навіть найменші натяки на техно, хайтек і стім-панк – це все в даному випадку абсолютно недоречно. Матеріали
Льон, рамі, полотно з волокон коноплі, бавовна, матеріали з натуральної вовни – це головні стовпи, на яких тримається все інше в стилі рустик. Особливо цінним є домоткане полотно, валяні і в'язані деталі. Натуральна шкіра піднесена на п'єдестал пошани. З неї виготовляють аксесуари, прикраси, одяг, взуття. Але серед шанувальників рустика чимало тих, хто за власним переконанням не носить натуральну шкіру, тому багато виробників пропонують розумну альтернативу – алькантар. Аналогічні справи і з хутром: натуральний цінується і використовується досить широко, але поряд з ним в пошані і штучний.
Описуючи одяг в рустикальному стилі, варто згадати і про деяких портняжных прийомах. Краю подолу, обшлаги рукавів, коміри та манжети можуть бути оброблені нарочито грубим обметочным швом, нерідко контрастним. Грубим швом можуть бути пришиті кишені, облямовані лацкани. Як правило, подібні шви не функціональні, а декоративні.
Велика увага приділяється вишивці. Її використовують і для повсякденного одягу, і для ошатною. Наприклад, весільні сукні в стилі рустик можуть бути не тільки прикрашені каймою, але і повністю змодельовані з вишитого полотна.
Для виготовлення фурнітури, декоративних елементів і прикрас використовуються природні матеріали: дерево, камінь, глина. Особливим шиком вважаються аксесуари ручної роботи, виготовлені з глини, муранського скла, виробного каменю, шкіри, металу.
Кольори і патерни
Для стилю еко характерні натуральні фарби землі, боліт, каменів і ліси. Бохо, невід'ємною частиною якого є стиль хіпі, тяжіє до різним відтінкам. Для етностилів південної частини Європи характерна велика кількість кипельно-білого та інших світлих тонів, а національні мотиви різних народів світу рясніють яскравими соковитими фарбами. Всі ці особливості лежать в основі стилю рустик: в одязі переважні натуральні відтінки, але цілком допускається яскравий помітний декор. Важливе місце виділено білому, нерідкі образи total white.
Найпопулярнішим паттерном можна сміливо проголосити клітку і квітковий принт. У деяких випадках припустимо горошок, смужка, пейслі. Повсякденний одяг в рустикальному стилі
Може здатися, що стиль дуже незвичайний і самобутній для сучасного мегаполісу. Насправді це не так. Людей, одягнених в одяг в етнічному стилі, нерідко можна зустріти у великих містах. Звичайно, в солідному офісі картатій спідниці з мереживним подолом і наївною блузі з вишивкою не місце.
Але життя складається не тільки з роботи, та й суворий дрес-код зараз є далеко не скрізь. Лляне плаття з вишивкою буде цілком доречно на музичному фестивалі під відкритим небом, ярмарку, майстер-класі. Для поїздки або тривалої прогулянки можна одягатися в зручні широкі штани і бавовняну майку, доповнивши образ багатоярусними намистом і дзенькають сережками. Сукня в сільському стилі цілком органічно виглядати в парковій зоні, на відкритому майданчику літнього кафе. Підбираючи образ, не забувайте про яскраві аксесуари: шалях, пончо, шийних хустках, зручних містких сумках, капелюхах. Взуття
Однозначним табу можна назвати лише спортивні кросівки. В іншому вибір необмежений. Краща взуття в народному стилі: мокасини, еспадрільї, абаркасы, в'єтнамки.
В залежності від ситуації і настрою можна експериментувати з висотою каблука: поряд з плоскою підошвою припустимо набірний каблук, танкетка. Однак витончена шпилька рідко органічно поєднується з одягом в сільському стилі. Вибираємо прикраси
Стилісти радять звертати увагу на крафтовые вироби народних майстрів. Чудово впишуться в образ прикраси, виконані в техніці Wire wrape. Варто придивитися і до срібних кілець і браслетів, але від носіння дорогоцінних каменів і золота краще утриматися. Всілякі прикраси з виробних каменів, бурштину, коралів, вулканічної лави теж відмінно підкреслять рустикальний стиль в одязі.
Жінки, які захоплюються рукоділлям, нерідко самі пробують створювати прикраси. У хід йдуть шкіряні шнури, намистини з природних матеріалів (або їх імітують), бісер. Благо, вибір матеріалів в магазинах для творчості сьогодні великий.
Любительки стилю рустик можуть дозволити собі велика кількість прикрас. В даному випадку органічно виглядає безліч кілець і дзвінких браслетів. Аксесуари
З одягом в рустикальному стилі добре поєднуються як рюкзаки, так і сумки. Відмінним рішенням може стати зручний тоут. Варто обзавестися і модної нині еко-торбою: вона не тільки допоможе зручно розмістити покупки, але і підкреслить ідею прагнення до всього натурального, споконвічного, природного (такі аксесуари є прекрасною альтернативою одноразовим целофановим пакетів, що завдає шкоди довкіллю).
Для особливого випадку
Сьогодні затишний рустик тягне не тільки дизайнерів одягу, аксесуарів та взуття, а й організаторів свят. В цьому стилі оформляють дні народження та весілля, влаштовують фотосесії.
Весільна сукня в стилі рустик – відмінне рішення для дівчини, яка вважає, що стиль і свобода самовираження важливіше модних трендів. Багато брендів пропонують чудові вбрання для наречених, але знайти щось підходяще можна і в бабусиній скрині. А ті, хто вміє шити, можуть проявити всі свої таланти. Це чудова можливість для нареченої блиснути майстерністю. У пошуках рустикального стилю
Якщо ви закохані в цей зворушливий стиль, неодмінно поповніть гардероб хоча б кількома обновками, які добре поєднуються між собою. Але буває так, що знайти бажане складно.
Тим, хто любить усе помацати і приміряти перед покупкою варто розпочати пошуки з ярмарків у своєму місті. Звичайно, жителям столиці і великих мегаполісів в цьому плані пощастило набагато більше. Деякі фестивалі продукції хенд-мейд збирають багатотисячні натовпи покупців, але (згідно з відгуками гостей) воно того варто.
Наприклад, на майданчику знаменитого щорічного фестивалю ArtFlection збираються майстри, які пропонують не тільки одяг, прикраси та взуття, але і посуд, натуральну косметику, товари для дому, продукцію для вихованців та багато іншого. Інші ярмарки похвалитися таким розмахом не можуть, але теж заслуговують на увагу. Якщо в описі заходи ви побачили позначку DIY, значить, знайдете там чимало крафтових речей.
Відшукати стильний одяг з сільським колоритом можна і у фірмових бутиках популярних брендів, наприклад, таких як Zara, Next, Esprit. Визнаними лідерами заслужено вважаються Artka і Liebo.
Справжні гуру стилю не скидають з рахунків також стокові магазини, в яких теж іноді можна відшукати прекрасні зразки одягу в етнічному стилі.
Що стосується взуття, правила ті ж: придивіться до ярмарках, бутіках брендів (наприклад, Kickers і El Naturalista), проведіть ревізію бабусиних скринь. Автор: Наташа Рысева 19 Серпня, 2018
Категория: Мода