Чим очищають золото: засоби, ефективні способи, поради та рекомендації
Опубликованно 20.08.2018 04:05
Золоті прикраси з часом втрачають блиск. Метал стає темним, тьмяним. Щоб вироби з золота завжди мали привабливий вигляд, їх треба регулярно чистити. Можна надати цю роботу ювелірам, а можна все зробити і самостійно. Чим очищають золото, розглянемо у статті.
Ювелірні прикраси виробляють з різних видів золота, вони відрізняються відтінком. Жовте золото вважається самим популярним. Для його чищення можна придбати в ювелірному магазині спеціальний засіб.
А якщо немає спеціального засобу, чем очищають золото? Доступні і дешеві методи, кінцевий результат буде нітрохи не гірше. Розглянемо найбільш популярні з них. Перекис водню
Як очистити золото в домашніх умовах за допомогою цього засобу? Знадобиться: вода – 1 склянка; перекис – 50 мл; нашатир – 1 ч. л; рідке мило – 1 ч. л.
Компоненти змішують і поміщають у готовий розчин золото на 20 хвилин, а потім ретельно промивають в чистій воді, просушують. Прикраса стає чистим, як при покупці. Нашатир
Як очистити золото від чорноти? Зробити це дозволить нашатир. Аміак дозволяє очистити і чуже золото, оскільки прикраси, куплені з рук, часто не блищать.
Щоб привести в порядок метал, знадобиться: тепла вода – 200 мл; аміак 10 % - ? ч. л; шампунь – 1 ч. л.
Компоненти потрібно змішати і помістити золото в цей розчин на кілька годин. Проводити таку процедуру потрібно в добре провітрюваному приміщенні, щоб не вдихати різкий запах. Після коштовності протирають сухою серветкою.
Але такий спосіб не підходить для обробки прикрас з дорогоцінними каменями - вони тьмяніють. Миючий засіб
Як очистити золото від йоду? Можна використовувати миючий засіб для посуду.
У невелику каструлю налити склянку води, додати кілька крапель миючого і покласти прикраси. Воду довести до кипіння, кип'ятити ще 10 хвилин, потім дістати, ополоснути і висушити.
Сіль
А ще чим можна очистити золото? Допоможе сіль: Необхідно приготувати розчин з гарячої води (150 мл) і солі (60 г). В нього помістити золоті прикраси. Залишити на кілька годин. Потім вийняти, промити під холодною водою і висушити рушником.
Сіль - ефективний засіб від забруднень, прикраси знаходять первісну красу і блиск. Спосіб підходить для різних видів прикрас, в тому числі і з камінням. Фольга
Можна спробувати очистити золото содою. Для цього ще знадобиться фольга і вода. 50 г соди розчиняють у гарячій воді (500 мл). Фольгу поміщають на дно глибокої ємності. Зверху кладуть прикраси і заливають розчином соди. Залишають годин на 10, потім промивають у холодній воді і витирають насухо. Що робити, якщо нічого не допомагає?
Якщо перераховані способи не допомагають, можливо, бруд, що глибоко в'ївся. Чим очищають золото в цьому випадку? Необхідна механічна чистка.
Діяти потрібно дуже акуратно. Щоб уникнути потертостей і подряпин, не слід використовувати абразивні засоби, що є більш щадні. Це спеціальні пасти для очищення. Невелика кількість наносять на зубну щітку з м'якою щетиною і плавними рухами ретельно обробляють поверхню виробу. Через деякий час пасту видаляють серветкою, золото протирають спиртом. Після цього потрібно вимити водою і витерти насухо. Народні засоби
Чим очищають золото ще? Ефективні такі способи: Серветку змочують в цибульному соку чи оцет і протирають вироби із золота. Залишають на 2 години. Після чого їх треба обполоснути чистою водою і просушити. Допоможе усунути забруднення на прикрасах і звичайна помада. Допоможе в цьому діоксид титану, що входить до її складу. Помадою змащують ватний диск і обробляють прикраси. Через деякий час протирають чистою серветкою. Очистити жовте золото можна за допомогою цукру. Досить розчинити одну чайну ложку в склянці води і покласти прикраси. Через 3 години їх треба вийняти і протерти насухо. Допомагає суміш вазеліну, меду, мила і води. Компоненти треба змішати в однаковій кількості і обробити поверхню виробів. Але для прикрас з камінням цей спосіб не підійде. Відмінний ефект забезпечує гірчичний порошок. Їм протирають поверхню. Біле золото
Способи очищення жовтого золота не підходять для білого. Цей матеріал більше схильний до подряпин, тому вимагає більш акуратної обробки.
Можна спробувати наступне: Для очищення використовуються лише м'які матеріали. Поверхня таких прикрас оброблена родієм. Це рідкісний метал платинової групи. Він швидко стирається, тому обробку виконують за допомогою тканини з м'яким ворсом. Використовують розчин з води і нашатирю. Дорогоцінні вироби витримують у ній протягом години, а потім протирають сухою серветкою. Бажано не залишати вологу на такому золоті, оскільки це може зіпсувати метал. Для очищення не підходять порошки і пасти. Є ще один рецепт для усунення забруднень. Пиво (2 ст. л.) змішують з яєчним жовтком. Цією сумішшю обробляють золоті прикраси, використовуючи м'яку тканину.
З дорогоцінними каменями
Тепер відомо, чим очищають золото. Але зазначені методи не підходять для чищення виробів з каменями. Такі вироби можуть погано переносити вологу. Потрібні особливі засоби: Бруд усувається ватяними паличками, просоченими одеколоном, а оправу труть м'якою зубною щіткою, змоченою в мильному розчині. Перед очищенням треба подивитися, як камені зафіксовані. Якщо вони приклеєні, то воду використовувати не варто. Для цього можна вибрати спиртовий розчин, він добре очищає жирові плями. Потім слід протерти поверхню вологою ганчіркою і просушити. Прикраси з діамантами чистять аміаком. Їх потрібно помістити в розчин (6 крапель на 200 мл води) на півгодини. Потім протерти ватною паличкою і промокнути папером. Для очищення використовується бензин. Зубну щітку з м'якими щетинками потрібно змочити в бензині і обробити прикраса.
Для дорогоцінних каменів застосовують коефіцієнт твердості. Знаючи цей показник, можна вибрати відповідний метод очищення. Бірюза, малахіт, опал, апатит вважаються м'якими камінням. Вони погано переносять тривалий контакт з вологою.
Для якісної очистки виробів з дорогоцінними вставками підходить звичайний мильний розчин. Прикраси досить прополоскати в ньому протягом декількох хвилин, потім протерти насухо. Для бурштину, перлів, коралів оцет і нашатир не підходять. Але можна використовувати наступні способи: Спирт і воду розводять у пропорції 1 : 1. Такий розчин підходить для якісної чистки. Обробка перлів виконується мильним розчином. У нього треба вмочити м'яку кисть і протерти перли. Виріб має висохнути природним способом. Золоту ограновування протирають ганчірочкою, не торкаючись каменю. Корал і бурштин обробляють з допомогою замшевої або фланелевою тканини. Чистка золотий ланцюга
Золоті ланцюги – досить популярні прикраси. Але з часом вони можуть темніти, накопичувати бруд. Для очищення застосовують такі способи: Потрібно приготувати розчин з теплої води і господарського мила. В нього поміщають золотий ланцюг на кілька годин. Потім зубною щіткою з жорсткими щетинками треба обробити поверхню. Після чого прикраса промивають холодною водою і розкладають на рушник сушитися. Щоб видалити старі плями, вищезгадану процедуру повторюють кілька разів або використовують глибоку чистку. Для цього знадобиться нашатир (25 %). У ємність треба помістити ланцюжок і залити нашатирем, залишити на 2 години. Потім промити водою і просушити. Відмінний ефект дає застосування суміші крейди, вазелінового масла, мила, води. Компоненти треба змішати в однакових пропорціях. В отриманому розчині треба змочити серветку і протерти всю ланцюжок. Потім сполоснути чистою водою і висушити. Ланцюжок придбає первинний блиск. Догляд
Можна використовувати спеціальні засоби, які якісно очищають золото і допомагають повернути прикраси первісний вигляд. Вони зустрічаються у вигляді: розчину; чистячої пасти; спрею; вологих і сухих серветок.
Вибір засобу залежить від виду золота і наявності дорогоцінних каменів. У цьому випадку можливо не тільки якісно очистити золоті вироби, але і запобігти пошкодження поверхні. Правила очищення
Всі зазначені способи можуть зашкодити, якщо будуть застосовуватися не за призначенням. До поширених помилок відносять: обробку поверхні твердою щіткою з абразивним засобом; очищення дорогоцінних каменів і золота одним і тим же засобом, особливо якщо воно не призначене для обробки каменю.
Таким чином, усувати забруднення з золота треба обережно, вибираючи відповідні кошти. А якщо є темні плями або бруд, яку не відмити, то краще довірити таку обробку професіоналу. В цьому випадку можна не турбуватися про якість роботи і кінцевому результаті. Автор: Ксенія Степанищева 17 Серпня, 2018
Категория: Мода