Які шкірні захворювання спостерігаються при клімаксі? Розповідає дерматолог


Опубликованно 03.11.2018 15:38

Які шкірні захворювання спостерігаються при клімаксі? Розповідає дерматолог

Для багатьох жінок клімактеричний період протікає досить болісно. Клімакс проявляється такими неприємними симптомами, як «припливи», нестабільне кров'яний тиск, часта зміна настрою без причин, порушення сну і мігрень. Крім того, цей період характеризується в'яненням шкіри, що сильно б'є по жіночій самооцінці.

Як розповів у розмові з кореспондентом NEWS.am Medicine лікар дерматолог-венеролог Ованнес Ованнісян, при клімаксі може спостерігатися сухість шкіри і пігментація. «Є деякі захворювання, які дуже часто спостерігаються під час клімактеричного періоду. Приміром, сухість шкірних покривів, особливо долонь і підошов. Це може стати причиною появи тріщин, які можуть болісними і кровоточить», - повідомив він.

При появі проблем з шкірою, фахівець радить жінкам звертатися за консультацією до дерматолога та гінеколога. Наприклад, хороший ефект дає замісна гормональна терапія, різноманітні косметологічні процедури.

«На жаль, часто на шкіру дивляться крізь пальці, «списуючи» виникають проблеми на вплив зовнішніх чинників. Однак це повинен вирішувати лікар: чи є це дрібницею, або ж серйозним захворюванням, яке потребує лікування. Втрата часу на самолікування ускладнює роботу лікаря, і деколи він вже не може лікувати звичайними препаратами», - зазначив Ованесян.Категория: Новости