6% дівчаток у Вірменії були вакциновані Гардасилом – спеціаліст


Опубликованно 31.10.2018 01:36

6% дівчаток у Вірменії були вакциновані Гардасилом – спеціаліст

За даними на 25 жовтня, 1067 дівчаток були вакциновані Гардасилом – вакциною проти вірусу папіломи людини, який може призводити до розвитку раку шийки матки. Це приблизно 6% від усіх дівчаток потрібної вікової групи. Про це в бесіді з кореспондентом NEWS.am Medicine сказала керівник Національної програми імунопрофілактики Гаяне Саакян.

За словами фахівця, коли у Вірменії тільки починали вакцинацію проти ВПЛ, антивакцинаторское рух почав поширювати багато некоректної інформації про цю вакцину, з-за чого батьки боялися прищеплювати своїх 13-річних дочок.

Складніше всього було працювати з дівчатками, народженими в 2004 році, - саме їх повинні були першими вакцинувати, починаючи з кінця 2017 року. Як зазначила Гаяне Саакян, спочатку досить проблематично було запрошувати дівчат та їхніх батьків в поліклініку – навіть з інших, не пов'язаних з вакцинацією питань.

«Через атмосферу жаху і страху з ними складно було працювати. У цьому віці проводяться також вакцинація АДМП – проти дифтерії та правця, але деякі батьки боялися приводити своїх дітей в поліклініку навіть для отримання цієї вакцини», - розповіла фахівець.

Зараз ситуація, однак, почала змінюватися. Батьки дівчаток, народжених в 2005 році, вже адекватніше ставляться до вакцинації проти ВПЛ: принаймні, вони погоджуються прийти в поліклініку, вислуховують лікаря і приймають рішення з урахуванням отриманої інформації. Багато з них погоджуються на вакцинацію.

За словами Гаяне Саакян, ні в однієї з дівчаток, які отримали вакцину донині, не було зареєстровано побічних ефектів, навіть на біль у місці ін'єкції ніхто не скаржився.

Нагадаємо, що вакцинацію проти вірусу папіломи людини з метою профілактики раку шийки матки почали у Вірменії 11 грудня 2017 року. Планується вакцинувати 16 000 13-річних дівчаток, які народилися після липня 2004 року.

Нагадаємо також, що в 2017 році у Вірменії зареєстрували 262 нових випадки раку шийки матки. 80% пацієнток – жінки у віці 40-69 років. У 62% випадків хвороба була виявлена на 3 або 4 стадії. Також в минулому році зареєстрували 75 смертей від раку шийки матки.Категория: Новости