Вчасно діагностувати, швидко вилікувати, зберегти груди: В МЦ «Еребуні» відкрилася служба мамології та хірургії молочної залози


Опубликованно 30.10.2018 22:21

Вчасно діагностувати, швидко вилікувати, зберегти груди: В МЦ «Еребуні» відкрилася служба мамології та хірургії молочної залози

Одного лікаря недостатньо для ефективної боротьби з раком молочної залози: для досягнення найкращих результатів з пацієнтками повинна працювати команда лікарів. Щоб зробити цю роботу максимально ефективною, в медичному центрі «Еребуні» відкрилася служба мамології та хірургії молочної залози, яка об'єднала всі послуги, необхідні для збереження здоров'я грудей: відтепер пацієнтам не доведеться бігати з одного центру в інший, або навіть з одного поверху на інший – всі необхідні дослідження, всі консультації будуть організовані в одному відділенні. Тут же при необхідності можна буде проводити операції на грудях.

Як зазначив у ході урочистого заходу, приуроченого до відкриття служби, виконавчий директор МЦ «Еребуні» Мікаел Манукян, нова служба буде робити все можливе для своєчасної діагностики раку молочної залози: якщо хвороба буде діагностована на ранніх стадіях, її можна буде легко і швидко вилікувати, зберігши при цьому груди пацієнтки.

«Це різко підвищить рівень діагностики та лікування раку грудей у Вірменії», - зазначив Манукян.

Збереження грудей – один з найважливіших пріоритетів нової служби, зазначив у свою чергу керівник служби Нерсес Берберян. Груди, за словами лікаря, дуже важлива для жінок, для їх впевненості в собі. Однак далеко не всі фахівці враховують цей факт – і нерідко в країні проводять ампутацію молочної залози, що завдає серйозної шкоди не тільки здоров'ю пацієнтки, але і її психологічного стану і впевненості в собі.

У новому відділенні фахівці будуть робити все можливе, щоб, видаляючи пухлину, зберігати жінці груди – чи реконструювати її з застосуванням останніх досягнень пластичної хірургії.

Домогтися таких результатів фахівцям допоможе тісна співпраця з лікарями відділення онкології. Як зазначила керівник служби онкології МЦ «Еребуні» Айкуї Гекчян, з допомогою правильного і своєчасного проведення хіміотерапії перед хірургічним втручанням можна добитися відмінних результатів, зменшивши розміри пухлини і зробивши можливим проведення органозберігаючих операцій.

Айкуї Гекчян нагадала, що рак грудей – самий розповсюджений рак серед жінок у Вірменії. І хоча запущених випадків останнім часом стало менше, нам ще є до чого прагнути.

Для підвищення рівня ранньої діагностики раку грудей нова служба спільно з благодійної організації Europa Donna Armenia буде проводити благодійні акції, скринінгові дослідження, дні відкритих дверей і багато інші заходи, спрямовані на підвищення інформованості населення про рак грудей і своєчасного виявлення захворювання.

Як зазначила керівник організації Нвард Кочарян, за останній час дні відкритих дверей тут організовували вже двічі. Такі дні та акції будуть організовані і в недалекому майбутньому – і в цьому році, і в наступному.

За словами Нвард Кочарян, дуже символічно, що відкрилася служба мамології та хірургії молочної залози відкрилася в МЦ «Еребуні» саме в жовтні – місяці поширення інформації про рак грудей. За словами Кочарян, «Еребуні» - великий і багатопрофільний центр, і відкриття тут служби, яка буде займатися тільки проблемами молочних залоз, вкрай важливо.Категория: Новости