Стрес на роботі знижує шанси завагітніти на 25%


Опубликованно 04.10.2018 21:30

Стрес на роботі знижує шанси завагітніти на 25%

Стрес, викликаний необхідністю розриватися між роботою і сім'єю, знижує шанси жінки завагітніти. Як повідомляє Daily Mail, до такого введення прийшли фахівці з університету бостона.

Учені протягом року спостерігали за 4 679 жінками у віці 21-45 років і 1 272 чоловіками старше 21 року. З'ясувалося, що стрес у жінок знижував можливість завагітніти на 25%. Між тим у чоловіків такого взаємозв'язку не виявлено.

Психологічне благополуччя учасників вимірювалося за Шкалою сприйманого стресу (PSS), причому чим вище був підсумковий бал, тим сильніше стрес. У жінок, які набрали 25 балів, здатність до зачаття на 13% нижче, ніж у набрали 10 балів і менше. Більш погані результати були виявлені у пар, де чоловік набирав 10 балів, а жінка – 20 і вище. На думку фахівців, це свідчить про те, що відсутність взаєморозуміння з партнером посилює стрес.

Вчені звертають увагу на те, що негативний вплив стресу на фертильність особливо виражено у жінок молодше 35 років.

Інші дослідження показували, що виробляється під час стресової ситуації гормон кортизол може перешкоджати овуляції і, отже, настанню вагітності. В даному випадку когнітивно-поведінкова терапія може мати відчутний позитивний ефект.

У 2017 році британські вчені з'ясували, що жінки більше страждають від стресу на роботі, ніж чоловіки. Даний показник у представниць слабкої статі вище на 60% (1880 проти 1170 випадків на 100 000 працівників відповідно).

Найбільш складним, за статистикою, є вік 35-44 років, коли більшість жінок поєднують кар'єру з сімейними обов'язками.

У список самих нервових професій увійшли медсестра, вчитель, акушерка і працівник соціального забезпечення. Поширеними причинами нервових розладів є висока навантаження, відсутність підтримки від колег, конфлікти.Категория: Новости